Biografie _ P

P…

Kazimierz Pabiasz

– Gitarzysta zespołów Kenedth, Blues jak Cobra. Obecnie lider exBreakout.

Bronisław Pałys

– Instruktor PDK Koźle. Opiekun zespołów: Taranty, Kontury, Wegatony.

Henryk Pella

Heniu na gitarze grał… Zjechał z gitarą połowę naszej części globu i grał z takimi sławami jak Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Anna JantarHeniu Pella 1, Krystyna Prońko, Aleksander Maliszewski, Zbigniew Górny czy Ewa Bem.
Zespoły w Kędzierzynie Koźlu rosły wtedy jak grzyby po deszczu. Pella założył swój – Wegatony i wszedł w skład Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. W obu grał z Krystianem Bernardem.
Gdy zostali zawodowymi muzykami ich drogi się rozeszły. Pella wszedł do Nowej Grupy Jacka Lecha i zjechał z nią Polskę i niemal całe ZSRR. Z tego tournee została mu miłość do rosyjskich pierożków i tęsknota za tamtejszym chlebem. Po dwóch latach (1975 r.) odszedł z zespołu, koncertował trochę ze Zbigniewem Wodeckim i i załapał się na kontrakt estradowy do Finlandii (duże pieniądze), z którego przeskoczył na włoską rewię na lodzie (niemałe). Z nią znów zjechał republiki radzieckie, Włochy, Grecję, Węgry, Jugosławię, RFN… W 1978 wchodzi w skład Trubadurów i daje z nimi kilkadziesiąt koncertów.
Grał potem z Anną Jantar, Ewą Bem i jej bratem Aleksandrem Bemem, Aleksandrem Maliszewskim, Krzysztofem Krawczykiem (czasy ,,Parostatku’’) i Krystyną Prońko.
Osiadł w Śmiglu w Wielkopolsce.Stworzył Studio Piosenki Muzol i to dzięki niemu powstały w Śmiglu dwa renomowane festiwale – Carmen Deo i Muzol.

Więcej…

Piotr Pietrzyk

– Perkusista zespołu Kontury. Obecnie działacz samorządowy.

Zbigniew Piłka

– Klawiszowiec współpracujący z wieloma lokalnymi zespołami.

Franciszek Podeszwa

–Perkusista zespołu Wegatony oraz wielu lokalnych formacji. Zmarł w 2013 roku w Raciborzu.

Wasze komentarze


Jeszcze nie komentowano .

Dodaj komentarz

Quantcast