G…

 

 

Krzysztof Gabłoński

– Gitarzysta i kompozytor – pochodzący z Kędzierzyna.
Pojawił się w środowisku country po raz pierwszy w Warszawskiej Stodole gdzie grał z debiutująca wówczas grupą “The Strangers”, założona przez byłego lidera grupy ” Dystans” – Tomka Majchrzaka. Potem grupa przemianowała się na grupę “KONWÓJ”.
Grupa Konwój której obok Tomka Majchrzaka i Ewy Nazim był filarem już w roku 1988 zadebiutowała na Pikniku Country w Mrągowie .Zespół wystąpił aż trzy razy co było ewenementem. Zespół wystąpił w repertuarze własnym ,potem towarzysząc Tomaszowi Szwedowi , a także irlandzkiej piosenkarce Jacqui . Wkrótce rozstaje się z grupą Konwój i na stałe związuje się z Tomaszem Szwedem.
Krzysztof odnotowuje spore sukcesy na niwie kompozytorskiej. W 1994 r. jego kompozycja do słów T.Szweda “Ciepłe piwo i zimne kobiety” prezentowana była w formie videoclipu w programie telewizyjnym “Muzyczna Jedynka”, i od tej pory staje się prawdziwym “szwedowym” hitem.
Gabłoński próbuje swoich sił jako solista, prezentując swój własny dorobek artystyczny. Zakłada zespół “Full Service” , złożony z doświadczonych i znanych muzyków i od tego czasu jako Krzysztof Gabłoński i Full Service jest stałym gościem Mrągowskich Festiwali i innych imprez tego typu w Polsce.
Na repertuar zespołu składają się wyłącznie kompozycje Krzysztofa , zaaranżowane perfekcyjnie o country pop – rockowym brzmieniu. Takie piosenki jak ; “Cicho powiedziane”, To nie dla mnie”,” Moja wina” staja się prawdziwymi przebojami i stawiają Gabłońskiego w gronie twórców polskiej muzyki country. W 1994 K.Gabłoński i Full Service oraz zaproszeni goście nagrywają materiał autorski który potem został wydany na kasecie magnetofonowej pt.”Full Service”
Źródło: http://www.polcountry.medianet.pl/krzysztof_gablonski/

Irena Gałązka

– Rena Gray. Wokalistka jazzowa. Współpracowała z zespołem Taranty.

Janusz Gniatkowski

– Znakomity piosenkarz. Wykonawca wielu popularnych przebojów. M.in. słynnej Apasjonaty. Współpracował z zespołem Taranty.

Gerard Grzesik

– Znany lokalny muzyk lat 60-tych.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 29.10.2013 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij