P…

 

Kazimierz Pabiasz

– Gitarzysta zespołów Kenedth, Blues jak Cobra. Obecnie gitarzysta i wokalista grupy OldBreakout.

Bronisław Pałys

– Instruktor PDK Koźle. Opiekun zespołów: Taranty, Kontury, Vegatony. Obecnie dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Estradowego – POLEST.

Henryk Pella

Heniu na gitarze grał… Zjechał z gitarą połowę naszej części globu i grał z takimi sławami jak Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Anna JantarHeniu-Pella-1-136x200, Krystyna Prońko, Aleksander Maliszewski, Zbigniew Górny czy Ewa Bem.
Zespoły w Kędzierzynie Koźlu rosły wtedy jak grzyby po deszczu. Pella założył swój – Wegatony i wszedł w skład Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. W obu grał z Krystianem Bernardem.
Gdy zostali zawodowymi muzykami ich drogi się rozeszły. Pella wszedł do Nowej Grupy Jacka Lecha i zjechał z nią Polskę i niemal całe ZSRR. Z tego tournee została mu miłość do rosyjskich pierożków i tęsknota za tamtejszym chlebem. Po dwóch latach (1975 r.) odszedł z zespołu, koncertował trochę ze Zbigniewem Wodeckim i i załapał się na kontrakt estradowy do Finlandii (duże pieniądze), z którego przeskoczył na włoską rewię na lodzie (niemałe). Z nią znów zjechał republiki radzieckie, Włochy, Grecję, Węgry, Jugosławię, RFN… W 1978 wchodzi w skład Trubadurów i daje z nimi kilkadziesiąt koncertów.
Grał potem z Anną Jantar, Ewą Bem i jej bratem Aleksandrem Bemem, Aleksandrem Maliszewskim, Krzysztofem Krawczykiem (czasy ,,Parostatku’’) i Krystyną Prońko.
Osiadł w Śmiglu w Wielkopolsce.Stworzył Studio Piosenki Muzol i to dzięki niemu powstały w Śmiglu dwa renomowane festiwale – Carmen Deo i Muzol.

Więcej…

Piotr Pietrzyk

– Perkusista zespołu Kontury. Obecnie działacz samorządowy.

Zbigniew Piłka

– Klawiszowiec współpracujący z wieloma lokalnymi zespołami.

Franciszek Podeszwa

–Perkusista zespołu Wegatony oraz wielu lokalnych formacji. Zmarł w 2013 roku w Raciborzu.


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 29.10.2013 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij