Historia zespołu Honker rozpoczęła się w czerwcu 2014, kiedy to los zetknął po blisko 20 latach doświadczonych gitarzystów z Kędzierzyna-Koźla: Henryka Vogta i Marka Archipow… u dentysty. Marek bezskutecznie próbował zbudować zespół, Heniek wraz z Darkiem Adamczykiem (perkusja), Radkiem Górą (bas) i wokalistą Tymoteuszem Nowickim, tworzyli grupę rockową o nazwie Czwarty. Zbliżała się Gitariada 40, cykliczny koncert muzyków z Kędzierzyna-Koźla, który miał być ostatnim występem Tymka (wyjazd na studia). Na tym samym koncercie muzycy zaproponowali współpracę innemu wokaliście – Dawidowi Bielasowi. Po kilku próbach okazało się, że Dawid idealnie pasuje do stylu muzycznego zespołu. W nowym już składzie i z nową nazwą Honker, muzycy zagrali w styczniu 2015 w finale WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu. W tym samym miesiącu weszli do studia i nagrali trzy utwory: “Coś z tobą nie tak”, “Niemoc” oraz balladę “Słowa”. Obecnie finalizują wydanie EP.

Obecnie zespó HONKER to:

Henryk Vogt – gitara
Dariusz Adamczyk – perkusja
Radosław Góra – bas
Marek Archipow – gitara
Dawid Bielas – śpiewHonker – oficjalnie argumentując, że w języku angielskim jest to onomatopeja, oznaczająca krzyk dzikich gęsi wracających do gniazd. Ukryto informację, że był to kryptonim polskiego ataku na Monte Cassino w czasie II wojny światowej.
Nazwę tę nosi również 43 Poznańska Drużyna Harcerska im. Zdobywców Monte Cassino “Honker”, na obozach której były testowane pierwsze prototypy polskiego samochodu terenowego ”Honker”.


11045289_709345329186429_2582130787926375842_o


Tekst: grupa HONKER;
Zdjęcia: Zbigniew Kowalski; opracowanie graficzne: Zygmunt Pieluch


logoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 14.03.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij