GitariadaBanner02
Dotychczas odbyły się dwie edycje imprezy muzycznej pt. „Gitariada 40“.
Jest to sentymentalno-muzyczne spotkanie ludzi zafascynowanych muzyką, szczegolnie tą z lat ’60, ’70, i ’80-tych.
Specjalnyni gośćmi byli muzycy, którzy niegdyś tworzyli kulturę muzyczną w naszym mieście.
Impreza ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta którzy tłumnie zebrali sie pod sceną.
Liczymy na to ze Gitariada 40 przerodzi się w cykliczne spotkania muzyczne gdzie będzie prezentowana tworczość muzyczna artystow z naszego regionu i wejdzie na stałe do terminarza imprez w Kędzierzynie-Koźlu


Wycinki prasowe:
[grid_6 class=alpha]

plakatGitariada2013

„Gitariada” to sentymentalno-muzyczne spotkanie miłośników muzyki. W gronie wykonawców znajda się zarówno weterani, jak i młodzi wokaliści Studia Piosenki, działającego przy MOK-u w Kędzierzynie-Koźlu. Gośćmi specjalnymi będą członkowie kultowego zespołu z Kędzierzyna-Koźla TARANTY: Tadeusz Bratus, Marek Królikowski, Gustaw Dobner Zbigniew Staniś….
Źródło i szczegóły:
http://www.mok.com.pl
[/grid_6][grid_6 class=omega]

gitariada-plakat_2012

Rok temu Gitariada 40. wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców naszego miasta. Pod sceną amfiteatru na osiedlu Piastów zebrał się tłum ludzi, który z przyjemnością powrócił myślami do lat 70. i 80. Całość miała charakter sentymentalny i wywołała wiele wzruszeń i wspomnień. Wszystko za sprawą muzyków, którzy niegdyś w naszym mieście tworzyli kulturę. Mowa tu o zespołach takich jak: Taranty, Pex 75, Kenedth 2, Towarzystwo Wzajemnej Adoracji III, Waldemar Nowak, John Kentucky Band czy Karawana….
Źródło i szczegóły: http://tygodnikpartner.pl/?p=2010
[/grid_6]

[separator]

“Gitariada 40 ” na łamach internetowych publkacji.

www.kkozle.pl/galerie/146/1/Gitariada-40
www.info.radiopark.com.pl/index.php/lokalne4/kedzierzyn-kozle/item/5506-gitariada-40
www.tygodnik7dni.pl/rusza-druga-edycja-gitariady-40-2013,04,05.html
www.tygodnikpartner.pl/?p=2010
www.terazopole.pl/wydarzenia/10530/gitariada_40_ii_edycja.html
www.mok.com.pl/galerie/materialy-wideo/167-gitariada-40
www.lokalna24.pl/news/?act=one&from=_portal_news&kind=rozrywka&id=7418

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 05.10.2013 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Strony: 1 2 3

1 Comment

  1. mirosław nowakowski napisał(a):

    witam serdecznie
    Już po raz V w tym roku Park Pojednania będzie miejscem wspaniałej imprezy jaką jest GITARIADA 40. Ponownie spotkają się twórcy i wykonawcy big-beatu z naszego miasta oraz goście z innych ośrodków województwa opolskiego.Tegoroczna impreza została podzielona na dwie odsłony – pierwsza w piątek (2 września) to spotkanie “weteranów” big-beatu którzy zagrają i przypomną muzykę z lat w których rozbrzmiewał właśnie big-beat myślę, że rozpalą publiczność do czerwoności a ta odpłaci im się wspaniałą zabawą i owacją W tym dniu wystąpią (kolejność przypadkowa) zespół z Głubczyc OLD KASKADA (Janusz Markiewicz, Tadeusz Bratus, Marek Królikowski, Gustaw Dobner, Jan Olejnik, Edward Kubiński, Lucjan Drążkiewicz, Eugeniusz Latusek może ktoś jeszcze dołączy mamy nadzieję, że tak się stanie ZAPRASZAMY I JESZCZE CZEKAMY!!!) DR ILL STONE,CZERWONE I CZARNE, GUCIO BAND – (to debiut na naszej imprezie – Darek Guca z przyjaciółmi) KENEDTH – gościnnie zaśpiewa KRYSTYNA BROŻEK z Opola (znana artystka scen polskich), RADULI-WÓJCICKI-BAND oraz ponownie udało się zaprosić niezapomnianego znakomitego DJ-a ERNESTA NOWAKA z Niemiec Może dojdzie do SUPER NIESPODZIANKI, ale na razie nie mogę więcej bo wszystko zależy jak zwykle od stanu finansów !!!! W drugim dnie to też big-beat ale dużo ostrzejszym wykonaniu a zagrają WALDEK ORŁOWSKI & SYN, V-220 BAND MARKA MORAWCA, STREAM, ZNIKAJĄCY PUNKT, INNI, 47 HORSES, DZIECI FABRYKI, TT BAND oraz GWIAZDA WIECZORU Wspaniały wykonawca i showman – KRZYSZTOF WRÓBEL – (były wokalista SAAB 90) z zespołem COMMUNA z Niemiec Z tego zestawu wynika, ze czekają nas dwa dni okraszone wspaniałą muzyką. Zapraszamy również na GIEŁDĘ PŁYT WINYLOWYCH, która odbędzie się w Domu Kultury oraz do licznych stanowisk z wieloma niespodziankami to wszystko 2-3 września w PARKU POJEDNANIA. serdecznie zapraszam RETROMUZYKĘ do współtworzenia tej imprezy i jej utrwalenia na swoich stronach dla potomnych pozdrawiam mirosław nowakowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij