Krystyna-Konarska_002

Krystyna Konarska (ur. 8 marca 1941 w Berlinie) –   Wychowywali ją dziadkowie w maleńkiej wiosce Większyce, nieopodal Kędzierzyna-Koźla. Śpiewała na weselach i uroczystościach u sąsiadów. Kiedy w miejscowym domu kultury organizowano przegląd muzyczny, postanowiła spróbować. I wygrała. Potem wystąpiła w konkursie piosenki organizowanym dla młodzieży przez Radio Opole. l wtedy ktoś zwrócił na nią uwagę. Dziś nawet nie pamięta, kto. Zaproszono ją do Warszawy. Zaopiekował się nią Jerzy Abratowski. Poznała wtedy Sławę Przybylską, Jana Krzyżanowskiego, Teresę Zygadlewicz, Wojciecha Młynarskiego i Witolda Fillera. Potem występowała w popularnym programie telewizyjnym „Wielokropek”, występowała w telewizji NRD. Piosenkarka znana z takich przebojów, jak: A jednak do pary, Boję się twojej miłości, Czy ktoś ci powiedział, Dlaczego ty mnie nie kochasz, Doliny w kwiatach, Jesienny pan, Jest tyle różnych szczęść, Już późno, Ktoś inny, Minęło wczoraj, Nieproszona miłość, Nie mówię nie, Nie bój się jesieni, Piosenka z całusem, Powracająca melodyjka, Przyjdzie po mnie ktoś, Spalona ziemia, Wakacje i miłość, Twoje imię, Zanim do mnie napiszesz i wielu innych.

Wielokrotnie zdobywała nagrody na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu: na II KFPP w 1964 r. za Piosenkę z przedmieścia (Matuszkiewicz/Kondratowicz) i Spaloną ziemię (Orłow/Młynarski), na VI KFPP w 1968 r. za wykonanie piosenki Jak cię miły zatrzymać (Marek/Kreczmar).

W 1964 zagrała jedną z głównych ról w filmie „Pingwin” a w 1965 wystąpiła w filmie „Święta wojna”, w którym zaśpiewała piosenkę. W 1967 wyjechała do Paryża, gdzie występowała w ekskluzywnych night-clubach.
Obecnie mieszka w Niemczech.

 

Więcej wiadomości znajdziecie na oficjalnej stronie Krystyny Konarskiej http://konarskakrystyna.pl/


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 19.03.2014 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij