Igrzyska-Rockowe_banner

Park Krajobrazowy Góra św. Anny znajduje się w samym centrum województwa opolskiego. Jego największą atrakcją turystyczną jest amfiteatr sprawiający niesamowite wrażenie, już od pierwszego spojrzenia. Kamienna skarpa, na której niegdyś mieściło się mauzoleum żołnierzy niemieckich a obecnie stoi tam pomnik poświęcony śląskim powstańcom, dłuta Xawerego Dunikowskiego to znak rozpoznawczy tego miejsca.

Proszę jednak zejść schodami w dół, aby poczuć niesamowity ogrom przestrzeni. Żadne zdjęcie nie jest w stanie oddać jego wielkości. To trzeba zobaczyć na własne oczy.  Centralne miejsce amfiteatru to niewielka scena oraz postument flagowy, ale już część dla publiczności mogła pomieścić do pięćdziesięciu tysięcy osób. Wyobrażacie sobie taka liczbę osób?

Ten ogrom to zasługa faktu, że amfiteatr zbudowano w starym kamieniołomie wapienia gogolińskiego. Jak wiadomo wapień krasowieje, więc i amfiteatr ulegał powolnej degradacji. Sporadycznie wykorzystywany na propagandowe spotkania w czasach PRL, przez kolejne lata był jedynie miejscem spacerowym opolan. Na całe szczęście obiekt znalazł rzetelnych opiekunów. Staje się piękną wizytówką tego regionu. Gospodarze z powodzeniem walczą o nowe środki na remont obiektu. To miejsce powinno tętnić swoim życiem. Wszystko idzie w dobrym kierunku, bo oto pojawiło się kilku śmiałków z bardzo odważnym planem.

Dwaj panowie z pobliskiego Kędzierzyna-Koźla porwali się na rzecz wręcz niemożliwą. Michał Borowiec oraz Jacek Malinowski zaproponowali organizację spektakularnej imprezy muzycznej. Ich pomysł zorganizowania dużej plenerowej imprezy, noszącej nazwę Igrzyska Rockowe spotkał się przychylnością władz powiatu strzeleckiego.  Pomysł spodobał się także legendarnym polskim grupom rockowym takim jak TSA, Dżem czy grupie Cree. Fantastyczne miejsce i letnia pora, sprawiły że wszyscy oni przyjęli zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie. Oprócz polskich grup zaproszenie przyjęły także dwie zagraniczne. Z Czech oraz Niemiec.

Dzięki uporowi obu panów, I Igrzyska Rockowe staną się faktem, a wszystko to w dniu 9 lipca 2016.

Niech moc będzie z Wami.


Poniżej przedstawiamy uczestników I Igrzysk Rockowych 2016.

 

 

Porta InferiNový Jičín – Czechy

Muzyka Porta Inferi to Energiczne „nowoczesne” brzmienie, power metal z elementami elektroniki i symfonii. To atmosfera, szczególnie agresji i energii … Ciesz się naszą muzyką i pozwól zanurzyć się w nasze ” bramy piekieł …”


Zespół działa w obecnym składzie od 2014 roku

Norman-PowerNorman Power  – wokal

Muzyki heavy metalowej zaczął słuchać, kiedy miał 4 lata. Jego pierwszym ulubionym zespołem był Manowar. Uwielbia śpiewać odkąd pamięta. Zawsze widział siebie w przyszłości jako frontmana metalowego zespołu i całe swoje życie podporządkował realizacji tego celu. Pierwszym „poważnym” zespołem był heavy/power/metalowy DEFENDER z Bielska- Białej (Pl). Był tam wokalistą, piszącym także muzykę i teksty. Zespół ten dał wiele koncertów dokonując nagrań w profesjonalnym studiu. Szukając swojej drogi muzycznej trafił obecnie do czeskiej formacji Porta Inferi.

Mirek-AndrusyMirek Andrusy – gitara

Przygodę z muzykowaniem zaczął będąc uczniem 8 klasy. Początkowo fascynowała go  Britney Spears, ale kiedy usłyszał Ozzy i jego gitarzystę Zakka Wylde, wiedział, że muzyka rockowa będzie jego filiżanką herbaty. Kupił gitarę akustyczną i rozpoczął naukę gry z partytur. Pierwszym jego zespołem był BOOSTER gdzie grał na gitarze i śpiewał. Kolejnym zespołem był zespół speed metal zwany Nathania (2005 – 2007) z którym rozstał się z powodu różnych opinii na temat prezentowanej muzyki. W 2008 roku wraz ze swoim przyjacielem, perkusistą Michałem Baronem stworzył projekt o nazwie PORTA Inferi. Jest kompozytorem i gitarzystą w zespole.

Jarda-DobrotaJarda Dobrota – gitara basowa

Uwielbiam muzykę i wszystko co z nim związane! Moi rodzice kochali Roxette. Dom rodzinny był pełen muzyki – mówi Jarda Będąc uczniem 3 klasy zaczął grać na flecie, potem była gitara akustyczna. Miał 14 lat, kiedy po raz pierwszy usłyszał riff otwierający „Ain’t Talkin’ 'Bout Love” Van Halen. Zaczął doskonalić grę na gitarze elektrycznej by po roku grać na basie. Nauczyciel szkoły gry na gitarze basowej pokazał mu zupełnie nowy wymiar muzyki i tak bas okazał się być jego bronią! Pierwszych doświadczen z występów na żywo doznał z zespołem o nazwie Progressive. Później grał także w DeLiTE band metalcore. Kilka lat po tym, uczestniczył w projekcie My10PLANETS i po jego rozpadzie, stał się członkiem Porta Inferi. Jednym z jego największych osiągnięć był koncert na Sonisphere Festival w 2010 roku, gdzie grał przed 65 tysięczną publicznością, wraz z takimi zespołami jak Metallica, Megadeth, Slayed itp. Uczucia euforii, kiedy schodzi się ze sceny po udanym koncercie! Tego życzy Jarda każdemu muzykowi.

Lukáš-KroutilLukáš Kroutil – perkusja

Mając 14 lat chciał coś zrobić. Fascynowała go muzyka. Poszedł więc tą drogą. Przez 11 lat swego muzycznego życia, słuchał wszystkiego, począwszy od Kelly Family do Threat Signal, Scar Symmetry, Sybreed, i wiele więcej … Perkusja była jego ulubionym instrumentem. Perkusistą jest od niedawna będąc członkiem zespołu Crystalic brigth metalcore nazwie ” Delite ” i melodyjnego zespołu prog metalu o nazywie PORTA Inferi.


 

Wild Dudes – Niemcy

Wild-Dudes

Zespół Wild Dudes powstał na początku 2015 roku. Tworzy go czterech doświadczonych muzyków mieszkających w Nadrenii-Północnej Westfalii:
Martin Noell – śpiew,
Sigy Simon – gitara,
Stefan „Karol” Adler – perkusja,
Andi Köhler – gitara basowa. Ich muzyka to hard rock z najlepszych lat 70. i 80. Grają w większości własne utwory. Częstym gościem na ich koncertach jest znakomity gitarzysta z kędzierzyńskimi korzeniami, Zibby Krebs. Niedawno podpisali umowę z Rocku Agentur z Solingen. Występowali m.in. w Oberhausen podczas imprezy Thanks Jimmy Festival.

 

Tomek Kowal Kowalski

Tomek-Kowal-Kowalski

Tomek Kowalski – zwycięzca IV edycji programu „Must Be the Music”, odtwórca roli Ryszarda Riedla w spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach „Skazany na Bluesa”, wokalista o charyzmatycznym głosie, którego świetnie zapowiadająca się kariera została niespodziewanie i w sposób dramatyczny przerwana przez wypadek motocyklowy.

 

TSA

TSA

Zespół TSA powstał w 1979 r. W 1981 r. jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) wygrało Festiwal w Jarocinie a już miesiąc później na festiwalu Pop Session w Sopocie dołączył wokalista Marek Piekarczyk. Lata 1981 – 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskiej scenie muzycznej. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W kolejnych latach TSA nadal prowadziło ożywioną działalność koncertową. W Europie ukazały się dwa albumy – „Spunk” i „Heavy Metal World”. W latach 1987 – 1989 zespół występował w Teatrze Muzycznym w Gdyni w rock-operze „Jesus Christ Superstar. Główną rolę zagrał Marek Piekarczyk. W 2001 roku TSA powróciło do koncertowania w klasycznym składzie – Marek Kapłon (perkusja), Stefan Machel (gitara), Janusz Niekrasz (bass), Andrzej Nowak (gitara), Marek Piekarczyk (śpiew). i oficjalnie ogłosiło wznowienie działalności. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. Ukazały się ich legendarne już albumy – „TSA – czerwony”, „Rock’n’Roll”, „Spunk”, obie wersje „Heavy Metal World” oraz CD „1981” zawierający nagrania koncertowe z radiowych archiwów. Wydane zostało także DVD z archiwaliami z lat 80-tych – m.in. słynny koncert w Teatrze STU. Od powrotu na scenę w oryginalnym składzie zespół TSA wystąpił na kilkuset koncertach w kraju a także w sąsiednich Czechach oraz za oceanem w USA i Kanadzie. „List XX” na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, „Proceder” – płytą roku, a TSA – zespołem nr 2 – w plebiscycie magazynu „Teraz Rock”, nominacja do nagrody Fryderyka i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udział w znaczących festiwalach to tylko niektóre dowody na to, że TSA należy do czołówki polskiej sceny muzycznej.

 

Oberschlesien

Oberschlesien

Skład zespołu:
Marcel Różanka – perkusja
Michał Stawiński – wokal
Wojtek Jasielski – gitara basowa
Adam Jurczyński – gitara elektryczna
Jacek Krok – gitara elektryczna
Tomasz Jagiełowicz – instrumenty klawiszowe
W 2012 roku zespół dostaje się do finału „Must Be The Music” i zajmuje 2 miejsce. Zespół zaczyna koncertować – ponad 80 koncertów spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności. 6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta „Oberschlesien I” promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową. Obecnie grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Zainspirowani formacją Rammstein, która śpiewając po niemiecku szybko podbiła światowe rynki muzyczne, Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, kobietach, motocyklach….czyli o życiu,.. Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Oberschlesien mówi o sobie: “chcemy pokazać wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po Śląsku. Chcemy zrobić coś normalnego dla Ślązaka i coś ciekawego, innego dla ludzi, którzy ze Śląskiem nie mają, a być może chcieliby mieć coś wspólnego. Dla nich mamy krótkie, życiowe opowieści z głębokim przekazem, twardym akcentem oraz potężnym brzmieniem”. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi muzyków z publicznością wszystkie dotychczas zagrane koncerty, spotykały się z entuzjastycznym przyjęciem. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie wyrażane bezpośrednio przez fanów w internecie, jak również przez media. Należy wspomnieć, że w przeciwieństwie do większości zespołów koncerty Oberschlesien przyciągają publiczność w każdym wieku, jednocząc wszystkie pokolenia W maju 2014 film z udziałem muzyków z Oberschlesien otrzymuje GRAND PRIX DLA NAJLEPSZEGO FILMU 48HFP KATOWICE 2014.
 

 

HONKER

HONKER to mieszanka soczystego rocka z lirycznymi balladami, połączenie wieloletniego doświadczenia scenicznego z młodością i energią Kompozycje grupy to w całości autorskie utwory inspirowane twórczością największych gwiazd muzyki rockowej, dzięki czemu każdy słuchacz znajdzie swojo ulubione dźwięki Zespół składa się z pięciu muzyków:
Henryk Vogt – gitara
Tomasz Malinowski – gitara
Dariusz Adamczyk – perkusja
Radosław Góra – gitara basowa
Dawid Bielas – śpiew
Większość muzyków zaczęła swoją przygodę z poważnym graniem na przełomie lat 80-90 Obecny skład skrystalizował się w sierpniu 2014 roku. kiedy to młody wokalista Dawid Bielas dołączył do przygotowujących wówczas nowy repertuar kolegów Obdarzony charakterystycznym, ciekawym i mocnym głosem dodaje utworom zespołu niepowtarzalnego klimatu W styczniu 2015 roku zespół HONKER zarejestrował swój pierwszy minialbum „Słowa’, zawierający trzy kompozycje: przebojowy i tradycyjny „Coś z tobą nie tak”, ostry rockowy utwór „Niemoc” oraz melodyjną balladę „Słowa” Od początku tego roku HONKER z powodzeniem koncertuje na lokalnych opolskich scenach, wystąpił m.in. razem z grupą Rebelianci, Grubsonem i Obeschlesien Zespół nagrał również kilka teledysków do utworów z minialbumu. Muzycy cały czas pracują nad kolejnymi utworami, w przyszłym roku mają zamiar nagrać swoją pierwszą płytę długogrającą. Występ grupy HONKER to idealna propozycja dla imprez plenerowych (Dni Miasta, zloty motocyklowe i.t.p.) oraz muzycznych spotkań w małych i dużych klubach. Twórczość zespołu z powodzeniem zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających odbiorców – melodyjne i wirtuozerskie partie gitar, świetny wokal i solidnie grająca sekcja rytmiczna na pewno pozostanie na długo w pamięci słuchaczy.

 

 

CREE to zespół grający rocka, stylem przypominającym muzykę lat 60. i 70.

CREE

Zespół Cree powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy trzech niespełna 16-letnich chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa.Pomysłodawcą nazwy był muzyk Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana,którego fascynowała historia i żyde Indian, sam chdał w przyszłości mieć zespół o takiej nazwie. Rok 1997 okazał się dla zespołu rokiem ogólnopolskiego debiutu – wystąpił na I Festiwalu Młodej Kultury w warszawskiej „Stodole”, potem w tym samym roku zdobył Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Następnie grupa wystąpiła na „Famie” w Świnoujściu, a koncert został zarejestrowany przez TVP. Zaraz potem w październiku zespół zagrał w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla. Jedna z gazet napisała wówczas: „Bez kompleksów zagrali własny repertuar, ciekawy hołdujący rockowej tradycji, zwłaszcza tej spod znaku The Rolling Stones”. W maju 1998 roku wyjechali na festiwal w Lille we Francji, gdzie dali kilka udanych koncertów i zostali świetnie przyjęci przez francuską publiczność. Przed wyjazdem grupa zarejestrowała materiał na debiutancką płytę, która mimo braku reklamy i współpracy z wielkimi wytwórniami, zebrała dobre recenzje i całkiem nieźle się sprzedała. W grudniu 1998 roku grupa Cree ponownie pojawiła się w studiu, tym razem jednak muzycy postanowili nagrać płytę we współpracy z wytwórniami: Pomaton EMI i Scena FM. Nagrano powtórnie cały materiał z pierwszej płyty, wprowadzono niezbędne poprawki w brzmieniu utworów i dodano jeden nowy pt. „Parę lat”. W 2000 roku w plebistyde miesięcznika 'Twój Blues” w kategorii najlepszy wokalista bluesowy Sebastian Riedel zajął 2-gie miejsce. Pod koniec roku 2000 zespół nagrał utwór „Wesoła nowina” na płytę z bluesowymi kolędami, co zaowocowało zrealizowaniem teledysku dla telewizji Polsat.W latach 2000-2001 nastąpiły znaczące zmiany w składzie zespołu. Powrócił na stałe do Cree Sylwester Kramek, a odeszli – Marek Gruszka i Dariusz Sarna, którego zastąpił wybitny śląski basista legendarnej grupy Krzak – Jurek “Kawa” Kawalec. Po tak znaczących zmianach grupa zaczęła pracować nad materiałem na kolejny album. W lipcu 2002 roku ukazała się długo oczekiwana płyta pt. „Za tych…” – bardzo klimatyczna, z życiowymi niebanalnymi tekstami i niekomercyjna, co zdaniem fanów jest jej dużym atutem. Nagrania odbywały się na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Muzycy Cree tym razem wydali album sami, rezygnując ze współpracy z wielkimi wytwórniami płytowymi. Niestety, konsekwencją tego była jego niewielka promocja medialna, ale mimo to album zebrał bardzo dobre recenzje, zostając bluesową płytą roku 2002 magazynu „Twój 8lues”. Spotkał się też z dobrym przyjęciem ze strony fanów zespołu. Rok 2003 to czas nieoczekiwanych zmian, z Cree postanowił odejść Krzysztof Głuch. Po raz pierwszy bez instrumentów klawiszowych zespół zagrał na Dniach Tyskich w czerwcu. Od tamtego momentu grupa postawiła na mocniejsze gitarowe brzmienie i na razie zrezygnowała z brzmienia klawiszy. Bolesną stratą dla zespołu była śmierć Jurka Kawalca, ale jak podkreślał Bastek – „Kawa jest, będzie i zostanie”. Nowym basistą Cree został Lucjan Gryszka, doświadczony muzyk śląskiej sceny muzycznej. W październiku zespół nakręcił teledysk promujący film dokumentalny o Ryśku Riedlu, którego premiera odbyła się w 2004 roku. Na początku roku 2004 nastąpiły dalsze zmiany personalne – perkusistę Adriana Fucfisa zastąpił Tomek Kwiatkowski, a do współpracy zespół zaprosił znanego śląskiego muzyka, grającego na instrumentach klawiszowych – Adama Lomanię. W lipcu 2004 grupa podsumowała swą 10-letnią działalność wydając płytę „Parę lat”, zawierającą10 utworów z poprzednich płyt w tym jeden w nowej, niepublikowanej wersji pt. „Po co więcej mi”. W grudniu 2007 roku zespół Cree wydał kolejną, piątą już płytę, w ciągu swej działalności pt. „Tacy sami”; Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w prasie muzycznej. 6 czerwca 2009 r. miało miejsce kolejne ważne wydarzenie w historii zespołu. W pięknej scenerii Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, przy współudziale orkiestry kameralnej AUKSO z Tychów pod kierownictwem Marka Mosia, dyrygenta i dyrektora orkiestry, zespół Cree obchodził kołejny swój jubileusz -15- lecia działalności artystycznej.Gośćmi koncertu byli: Józef Skrzek, Krzysztof Głuch,Marek Gruszka i Adrian Fuchs. Koncert ten został udokumentowany i wydany na płycie audio i DVD „15”. 11 listopada 2011 r. zespół ponownie wystąpił z koncertem w teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas koncertu zarejestrowano materiał na druga płytę DVD zespołu Cree pt. ” Cree Uve ” .Premiera płyty DVD odbyła się 18 czerwca 2012 r. a jej producentem była firma Metal Mind Productions. 2012 rok, to kontrakt zespołu z wytwórnią Universal Music.Zespół ukończył prace nad najnowszym albumem pt.” Diabli nadali”, który ukazał się na rynku muzycznym 29 maja 2012 r. W czerwcu 2013 r., utworem „Jestem tu dla Ciebie”, zespól Cree zdobył nagrodę główną na Sopot Top Trendy Festiwal oraz nagrodę specjalną słuchaczy RMF MAXX. 24 września 2013 r. ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Wyjdź”. Sebastian Riedel & Cree Obecny skład zespołu:
Sebastian Riedel – gitara, wokal, harmonijka ustna
Sylwester Kramek – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Tomasz Kwiatkowski – perkusja
Adam Lomania – instrumenty klawiszowe

 

 

Dżem

Dżem

Dżem – polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, który w 1973 roku założyli bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Zaliczany do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. W grudniu 1973 roku do zespołu dołączył wokalista Ryszard Riedel, a następnie w 1978 roku – gitarzysta Jerzy Styczyński. W latach 1973-1979 działalność formacji była bardzo nieregularna i aż do 1980 roku miała status amatorski. Po występach na kilkunastu festiwalach w Polsce, w tym debiut na festiwalu w Jarocinie, oraz zagranicznej trasie koncertowej 1985 roku ukazał się debiutancki album studyjny – Cegła, który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz historii polskiego rocka. Rok później wydany został koncertowy album Absolutely Live nagrany podczas koncertu w teatrze STU w Krakowie. W drugiej połowie lat 80. Ryszard Riedel stopniowo oddalał się od zespołu popadając w nałóg narkotykowy przez co w 1986 i 1987 roku grupa koncertowała z Tadeuszem Nalepą oraz 1988 roku wydała wspólnie z Nalepą album Numero Uno. Wcześniej jednak ukazały się dwa albumy z pierwotnym wokalistą – Zemsta nietoperzy oraz koncertowy Lunatycy – czyli tzw. przeboje całkiem Live. W 1989 roku ukazały się albumy Najemnik oraz instrumentalny The Band Plays On…. Dwa lata później wydany zostaje album Detox na którym znajdują się takie przeboje jak „List do M.”, „Jak malowany ptak” czy „Sen o Victorii”. W tym samym czasie dyskografię uzupełnia album The Singles gromadzący wszystkie single zespołu. W 1993 roku ukazuje się Autsajder a rok później – akustyczny album Akustycznie. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia Riedla w ramach konkursu wyłoniony został nowy wokalista, Jacek Dewódzki. 30 lipca 1994 roku Ryszard Riedel zmarł w szpitalu na zawał serca. W ramach hołdu dla zmarłego artysty odbył się koncert utrwalony na płycie List do R. na 12 głosów. Z Dewódzkim zespół nagrał cztery albumy: hardrockowy Kilka zdartych płyt wydany w 1995 roku, Pod wiatr w 1997 roku, dwupłytowy album koncertowy Dżem w Operze cz. 1 i 2 w latach 1998-1999 oraz Być albo mieć w 2000 roku. W 2001 roku wokalistą został Maciej Balcar, który zadebiutował na albumie 2004. 27 stycznia 2005 w wypadku samochodowym zginął Paweł Berger, klawiszowiec zespołu. Z tego powodu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbył się koncert zarejestrowany na albumie Pamięci Pawła Bergera. W jego miejsce do składu wszedł Janusz Borzucki, który gra w Dżemie do dziś.

 

 

Rebelianci (Rebels) – Southern Rock Group

Rebelianci

Jarek „Chudy” Hermanowicz – gitara
Darek ” Goryś” Gorczyński – gitara
Bodzio „Boczek” Chojnowski – bas
Grzegorz „Pauza” Woźniak – perkusja
Bogdan „Bobesz” Mróz – harmonika
Michał „Mały” Borowiec – wokal
Lata 90-te. Grupa przyjaciół – muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka, takich jak… Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Blackberry Smoke, dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat, Dariusz „Goryś” Gorczyński, Grzegorz „Pauza” Woźniak, Jarosław „Chudy” Hermanowicz, Bogdan „Bobesz” Mróz oraz Bogdan „Boczek” Chojnowski zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach takich jak blues czy rock’n roll. Z końcem roku 2012, wokalistą zespołu został Michał Borowiec – wykształcony muzycznie wokalista, który jak pozostali członkowie zespołu jest zainspirowany muzyką southern rock. W taki oto sposób w 2012 roku powstaje pochodząca z Opolszczyzny Southern Rockowa grupa – REBELIANCI. Obecnie w skład zespołu wchodzi sześciu charyzmatycznych muzyków z olbrzymim doświadczeniem scenicznym. Muzyka jaką gramy jest inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych czyli kolebką Southern Rocka. Koncerty zespołu są zawsze bardzo energetycznym i nie zapomnianym widowiskiem. Nasza muzyka najlepiej wypada na dużych plenerowych koncertach, gdzie w pełni można docenić rasowe brzmienie przesterowanych gitar, potężnego basu i mocno grającego serca perkusji. Jesienią 2013 roku zespół nagrał swoją pierwszą autorską EP-kę pt.: „ Southern Soul”, a na początku 2014 roku nagrany został maxi singiel zatytułowany „ Zostać na scenie”. Obie pozycje wkrótce po ukazaniu się, zostały bardzo ciepło przyjęte i uzyskały bardzo dobre recenzje w środowisku Rock’n’Roll-a. Obecnie trwają prace nad wydaniem pierwszej płyty długogrającej. Zespół ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju i zagranicą. Występowaliśmy na jednej scenie z takimi artystami jak: Maryla Rodowicz, Lady Pank, Cree, Renata Przemyk, Mech, Oddział Zamknięty, Oberschelsien, Kruk, Andrzej Nowak & Złe Psy, TSA i innymi. To właśnie REBELIANCI zostali wybrani spośród wielu zespołów do zagrania wspólnego koncertu z legendarną polską grupą DŻEM w opolskim amfiteatrze z okazji X-lecia wstąpienia Polski do UE. Razem z zespołem DŻEM występowaliśmy również podczas XXIV Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Radawie. Zespół został również zaproszony do zagrania podczas koncertu charytatywnego dla Tomasza KOWALA Kowalskiego w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nie sposób pominąć również faktu, świetnie układającej się współpracy, a co za tym idzie, kilku fantastycznych koncertów zagranych wspólnie z kolejną legendą polskiego rocka – grupą CREE i Sebastianem Riedlem. Jako jedni z nielicznych zostaliśmy zaproszeni do zagrania koncertu z okazji XX-lecia zespołu Cree, który odbył się na dzikiej plaży Paprocany w Tychach. REBELIANCI to zespół uniwersalny, który świetnie wypada na dużych scenach plenerowych typu: dni miasta, zloty motocyklowe itp. ale równie doskonale brzmi na mniejszych salach widowiskowo – koncertowych jak również imprezach klubowych. REBELIANCI od wielu lat związani są z Krapkowickim Domem Kultury oraz studiem nagrań ” P.R.OJEKT „- Piotra Rudnera, gdzie odbywają się próby zespołu. .

 
 

 

 

 

 

Opublikowano dnia: 08.07.2016 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

TŁUMACZENIE Google»

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij