Mija siódmy rok od narodzin naszego portalu retromuzyka.pl

Przemiłe życzenia oraz prezent dla retromuzycznego teamu od zaprzyjaźnionej Babuni z Pasmanterii sprawiły, że pomimo stresu spowodowanego pandemią i smutnymi zdarzeniami ostatniego roku, zachęcają dalszego do działania.

Wszystkiego najlepszego dla twórców portalu Retromuzyka.pl z okazji siódmej rocznicy powstania. Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze więcej artykułów, fotografii, wspomnień o muzycznym świecie Kędzierzyna-Koźla. Jak już będzie normalnie, będziemy świętować w większym gronie, grać, śpiewać i tańczyć. Babunia obiecuje a póki co załącza zdjęcia miniaturowej gitary, która jest prezentem dla Retromuzyki.

Zbyszku, Zygmuncie, bierzcie się do pracy. Czekamy.”

Dziękujemy z całego serca.

Siódmy rok naszej działalności przepełniony był wieloma smutnymi faktami, które nie tylko nas pogrążyły w żalu i smutku.

Złożony ciężką chorobą odszedł od nas człowiek, którego działania stały się inspiracją powstania retromuzycznego portalu. Znakomity muzyk, nauczyciel, wyjątkowy kolega Tadeusz Bratus, Wkrótce nadeszła kolejna zła wiadomość. Nasza retromuzyczna przyjaciółka Irena Gałązka podążyła w ślad za swym muzycznym szefem. Kilka miesięcy później do grona niebiańskiej orkiestry dołącza kolejna wielka postać naszego muzycznego środowiska. To Wiesiu Kwinta. Kilka dni temu kolejna przygnębiająca wiadomość. Zmarł Leszek Panicz, wieloletni plastyk MOK. Człowiek, który był autorem niebanalnych plakatów informujących o wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście. Ciężko się z tym pogodzić.

Wydarzenia minionego roku odcisnęły również swoje piętno na pracy zespołu redakcyjnego naszego portalu. Nas także dopadł kryzys. Przygasł nieco nasz zapał. Potrzebowaliśmy chwili odpoczynku.

Ps. Nasza wieloletnia przyjaciółka niechcący pominęła trzecią ważną postać naszego retromuzycznego zespołu.

To Jan Słotkowicz Janaszek. Statuetka trafiła do jego rąk.

Janku.

Dziękujemy za to że jesteś z nami.

Tekst: Zbigniew Kowalski

Zdjęcia: Gabriela Trybel oraz Zbigniew Kowalski

Opracowanie graficzne: Zygmunt Pieluch

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 02.12.2020 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij