Piosenką pt. “Musisz iść” w wykonaniu Romka z zespołu John Kentucky Band  zakończył się wieczór u Babuni. Było jesiennie, nastrojowo, ze łzami w oczach i na policzkach i bardzo muzycznie. W rocznicę urodzin Waldemara Więckiewicza na jego ukochanym Pogorzelcu, w przytulnych wnętrzach pasmanterii spotkały się osoby, które go znały i kochały – rodzina, przyjaciele i sympatycy jego twórczości.

Przepiękny koncert przeplatany wspomnieniami o swoim tacie dała Agnieszka, niezwykle uzdolniona muzycznie wokalistka, która kolejny raz odwiedziła nasze miasto – nie tak dawno mogliśmy ją usłyszeć podczas siódmej edycji Gitariady, gdzie śpiewała bardziej znane piosenki. Tym razem pochwaliła się własnymi kompozycjami do tekstów swojego przyjaciela oraz innych poetów i uczyniła to bardzo profesjonalnie wprawiając w zachwyt słuchaczy.

Spotkanie było też okazją do świętowania jubileuszu powstania Pasmanterii. To już dwa lata, odkąd lokal po dawnej gospodzie,mleczarni, spożywczym, kosmetycznym i masarni stał się miejscem z duszą, gdzie zatrzymały się wskazówki zegarów dosłownie i w przenośni, miejscem, do którego chętnie wpadają na ploteczki zaprzyjaźnione rękodzielniczki i gdzie babcie przyprowadzają wnuki, by pokazac jak wyglądał ich pierwszy elementarz. Jeszcze raz dziękuję wszystkim gościom za obecność, za prezenty, kwiaty i życzenia.

Dziękuję Panu Waldkowi za to, że właśnie dzięki jego wspomnieniom wpadł mi do głowy pomysł na biznes i za jego słowa skierowane do potencjalnych klientów Pasmanterii:

“Jest takie miejsce na Pogorzelcu przy ul. Kozielskiej. Przekraczając próg pasmanterii “W Starych Nutach Babuni”, wchodzisz w tajemniczy świat miniony. Jak Alicja przechodząc na drugą stronę lustra, tak bywalec pasmanterii zanurza się w przestrzeń magii, wspomnień i tęsknoty za dzieciństwem. Jest to miejsce, do którego chce się wracać. Zaglądajcie tam – starzy i młodzi, dziewczyny, dziewczynki i faceci. Wszyscy. Może kiedyś uda mi się zorganizować spotkanie z mieszkańcami Pogorzelca, to tylko tam. W “Starych Nutach Babuni.” Polecam.”

Spotkanie się udało, byłeś z nami.  Dziękujemy.

 

Gabriela

 


Zapowiedź.

 

 

Agnieszka Więckiewicz – O miłości Taty do poezji.

 

 

Agnieszka Więckiewicz – Piosenka o oswajaniu.

Video: Grażka Paprotna

Foto: Zbyszek Kowalski

Opracowanie graficzne: Zygmunt Pieluch

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 29.10.2018 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij