muszla-banner

Rada Miasta w dniu 29 grudnia przyjęła budżet miasta na 2016 rok. Jak relacjonuje Michał Nowak na swoim profilu FB, podczas głosowania obyło się bez wielkich kontrowersji. Radny wyznaje iż uważa przyjęty budżet za zrównoważony i kompromisowy. Podczas swego krótkiego wystąpienia apelował aby radni pamiętali o odpowiedzialności za całe miasto. Chwilę później wspomina coś o „koszuli bliższej ciału”. No tak to w polityce bywa. Jesteśmy tego świadkami każdego dnia, a ostatnio każdej nocy. Najważniejsze są własne priorytety.
Latem tego roku głośno było o kozielskim amfiteatrze, a to za sprawą kariery słowa „renaturyzacja”. Grupa mieszkańców naszego miasta, za sprawą portalu retromuzyka.pl, podjęła próbę walki o uratowaniem kultowej muszli koncertowej właśnie przed renaturyzacją. Na FB rozgorzała ostra dyskusja. Problemem zainteresowała się TVP Opole. Dla uspokojenia sytuacji powołano zespół mający zająć się przyszłością tego obiektu. Szefem zespołu został pan Michał Nowak. Zaprosił on do rozmów również przedstawicieli obrońców amfiteatru. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawili Henryk Sterkowicz, Marek Archipow oraz moja, skromna osoba. Zawarto pewien kompromis. Jaki? O tym pisaliśmy wcześniej na łamach naszej strony. Nie mam jednak zaufania do polityków. Obietnicę remontu obiektu przyjąłem z dużą dawką sceptycyzmu.
Ogłoszono przyjęcie budżetu na rok 2016. I co? Brak jakiejkolwiek wzmianki na temat ujęcia w planach tego co ustalono po konsultacjach z tzw. czynnikiem społecznym. Wniosek jest jeden. Mydlenie oczu. Tamto spotkanie miało charakter spełnienia warunku formalnego, aby można było w sprawozdaniach napisać, że przeprowadzono konsultację z mieszkańcami. Może też chodziło o wyciszenie tematu.
Odwiedziłem teren amfiteatru w ostatnim dniu roku 2015. Miejsce jest w stanie agonalnym. Jestem jednak przekonany, że przy odrobinie dobrej woli, można tą letnią scenę przywrócić do życia z korzyścią dla tego miejsca oraz dla mieszkańców miasta. Władze borykają się ze znalezieniem miejsca na organizację imprez kulturalnych o masowym charakterze. Testowano różne obiekty. Był to stadion na os. Kuźniczka, błonia na terenie stadniny koni na wyspie a ostatnio testom poddano kozielski rynek oraz kędzierzyński plac Wolności. Wszystko wskazuje, że nie nadaje się do tego żadne z nich.
Panie i Panowie Radni.
Kozielski amfiteatr z racji swego położenia jest najlepszym i jedynym miejscem na organizowanie tego typu imprez. Wiele osób z którymi rozmawiałem nie ma co do tego wątpliwości.

Renaturyzacji stanowcze NIE.

01/06/2016
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 06.01.2016 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij