Zespół JOHN KENTUCKY BAND

został założony w 2011 roku w Kędzierzynie-Koźlu przez Romana Wiktorka. Idea zespołu jest od samego początku taka sama – tworzyć piosenki w zgodzie z samym z sobą, zawierając w nich pozytywne postrzeganie świata, będące dodatkowo swoistym katharsis, amfirmujące radość z każdej chwili, jednocześnie troszcząc się o przyszłość. Zespół stanowi 6 osób: Diana Gabor (skrzypce), Roman Wiktorek (gitara, śpiew), Waldemar Górnik (perkusja), Piotr Chmielowiec (gitary), Jarosław Malajka (bass), Łukasz Strzałka (instrumenty klawiszowe). Przez 4 lata istnienia wzięliśmy udział w wielu konkursach zdobywając liczne nagrody. Za sprawą obecności na liście przebojów Radia FIAT, nasze piosenki grane były poza granicami naszego kraju, m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, etc … Jesteśmy zespołem, który nie wzoruje się na mainstreamie tylko na tym, co nam w duszy gra. Dzięki temu mamy wielu fanów, którzy doceniają naszą prawdziwość i naturalność. Gramy americanę z dobrym słowem, sięgając również po teksty Jonasza Kofty. Sami tworzymy opowieści w oparciu o historie z życia wzięte dlatego słuchacze doceniają naszą szczerość przekazu, znajdując w naszych piosenkach ukojenie.


Premiera nowej płyty JOHN KENTUCKY BAND

kentucki_premiera
Po trzech latach od ukazania się na rynku pierwszej płyty zespołu, grupa JOHN KENTUCKY BAND wydaje swój drugi album zatytułowany “Znaki czasu”. Płyta zawiera dwanaście premierowych utworów utrzymanych w stylistyce szeroko rozumianej americany. Podobnie jak na pierwszej płycie zachowana została melodyka piosenek, z dużym naciskiem na warstwę tekstową. Zróżnicowane środki ekspresji muzycznej, jak również wiele harmonicznych rozwiązań powodują, że płyta jest kolorowa. Przemyślany wybór piosenek oddaje tytuł płyty, a opowiedziane w niej historie wynikają z realnych obserwacji i doświadczeń. “Ta płyta to lustro – kto chce może się w nim przejrzeć i znajdzie część siebie” – dodaje lider zespołu Roman Wiktorek.

Płyta “Znaki czasu”

 1. U Pana Boga w Kędzierzynie
 2. Zezowate szczęście
 3. Kamienie
 4. Brus Li
 5. Proza życia
 6. Znaki czasu
 7. Anioły
 8. Jak ryba w wodzie
 9. Ta miłość
 10. Przecież nie jesteśmy sami
 11. Teraz już wiem
 12. Taki on był

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 20.12.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Co jest grane?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij