Stowarzyszenie Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta

– Powstało w grudniu 2017 roku. Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie i upowszechnianie kultury muzycznej, twórcze pobudzanie aktywności muzycznej oraz promowanie dorobku artystycznego i kulturowego członków Stowarzyszenia. Podstawowym obowiązkiem Stowarzyszenia jest wspieranie działalności artystycznej na terenie Kędzierzyna-Koźla. Ponadto do naszych zadań należy również organizacja koncertów, spotkań, imprez muzycznych i rozrywkowych, festiwali i konkursów, organizacja warsztatów i kursów szkolenia, organizacja wyjazdów w celach szkoleniowych, koncertowych oraz turystycznych, sporządzanie nagrań fonograficznych i filmowych, współpraca z instytucjami kultury, współpraca i współdziałanie z organami administracji samorządowej i rządowej, oświatowymi, wyznaniowymi, instytucjami, fundacjami, stowarzyszeniami, firmami i osobami prywatnymi, promowanie miasta Kędzierzyna-Koźla poprzez udział w projektach i innych formach działalności artystycznej, współpraca ze środowiskiem muzycznym w RP i poza jej granicami, współdziałanie z organizacjami zagranicznymi o podobnych celach w dziedzinie upowszechniania kultury muzycznej, upowszechnianie i szeroko pojęta promocja muzyki.

Zarząd Stowarzyszenia przedstawia się następująco Prezes: Justyna Sikora, Wiceprezesi: Ariadna Miernicka oraz Artur Tekieli

Więcej na temat stowarzyszenia można znaleźć odwiedzając stronę: http://k-kwarta.pl/

 Pierwszą inicjatywą CEM K-Kwarta jest stworzenie miejskiego zespołu instrumentalnego

Miejski Zespół Instrumentalny

K-Kwarta to projekt, który realizowany będzie od września 2018 do końca grudnia 2018. Zamierzamy stworzyć zespół muzyczny, grający muzykę rozrywkową, składający się z absolwentów lub uczniów szkoły muzycznej, którym zabrakło wytrwałości, by kontynuować naukę, lub nie odnaleźli się w „muzyce klasycznej”. Jest dla nas szczególnie istotne, by w skład naszego zespołu wchodzili młodzi ludzie, którzy potrafią grać na instrumentach, takich jak perkusja, gitara basowa, gitara elektryczna, gitara akustyczna. W ramach cyklu spotkań edukacyjnych podniosą swoje kwalifikacje, nauczą się grać razem – stworzą wspólnie nową jakość, poznając standardy muzyki rozrywkowej.

W ramach projektu zamierzamy poprowadzić zajęcia w dwóch grupach warsztatowych, po jednej godzinie tygodniowo przez 22 tygodnie. Docelowo pozwoli nam to na przygotowanie materiału, składającego się z 11 opracowanych utworów. Podsumowaniem projektu będzie wspólny koncert w DK „Chemik”, największej placówce naszego partnera – Miejskiego Ośrodka Kultury dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic.

Zajęcia poprowadzi Artur Tekieli – aranżer, kompozytor, pianista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zaangażowany w wiele projektów, warsztat pracy i zdolności można usłyszeć w jego kompozycjach i aranżacjach m.in. na zespół.

Nad przygotowaniem koncertu finałowego czuwać będzie Justyna Sikora – wokalistka, pedagog. Absolwentka Wydziału Wokalnego, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

 Artur Tekieli przesłuchuje kolejnych kandydatów do młodzieżowego zespołu instrumentalnego.

Stowarzyszenie  Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu to organizatorzy I edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów 2018”.

Retromuzyczna relacja z przesłuchania konkursowego grupy młodzieżowej czyli 15 -25 lat.

 


Wszystkich przybyłych do klimatycznej „Żyrandolowej sali” MOK Koźle przywitała pięknie p. Ariadna Miernicka – członek zarządu Stowarzyszenia Centrum Edukacji Muzycznej K-Kwarta.

Spotykamy się z Wami po raz pierwszy ale mamy nadzieję, że nasz festiwal bardzo mocno okrzepnie na mapie kulturalnej naszego miasta i będziemy spotykać się co rok. Zainteresowanie wskazuje, że tak będzie a zarazem niezmiernie się cieszę że gościcie u nas w Domu Kultury Koźle, w przepięknym budynku i że obdarowujecie nas tak niezwykłą muzyką.

I nie przedłużając, rozpoczęła przesłuchania koncertowe przedstawiając kolejno wykonawców.

 

  1. Trio XYZ

Trzy dwudziestotrzylatki. Studentki pielęgniarstwa, fizjoterapii i kosmetologii. I choć na studiach ich drogi się rozeszły to prywatnie wciąż łączy je przyjaźń i wspólna pasja do muzyki. Dzięki ich odmiennym charakterom, wrażliwości i barwą głosu i interpretacją własne aranżacje muzyczne przekazują słuchaczom i sobie.

Trio XYZ zaśpiewa piosenkę „Na paluszkach”. Autorem tekstu i muzyki jest Kaja.

      1. XYZ-Na-paluszkach


  1. Maciej Wójtowicz

Jest uczniem drugiej klasy językowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz śpiewania pisze prozą filozoficzną i przygodową oraz poezję. Gra też na wielu instrumentach. Np. na gitarze, harmonijce ustnej, różnych instrumentach perkusyjnych czy flecie. Jest również aktorem Teatru 534 jak i ministrantem. Jego inspiracją jest świat i wszystko co go otacza. Lubi przebywać w towarzystwie przyjaciół, dawać innym bezinteresownie prezenty, długie spacery i jeszcze dłuższe rozmowy.

Maciej zaśpiewa „Pejzaż bez Ciebie” autorstwa Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego.

      2. Maciej-Wójtowicz-Pejzaż-bez-Ciebie


  1. Agata Frąckowiak

Jej życie to muzyka a dni to nuty, które tworzą piosenkę każdego nowego dnia. Śpiew daje jej mnóstwo wrażeń, emocji i uczuć które stara się odzwierciedlić na scenie. Jej przyszłość łączy z muzyką jak i aktorstwem. Są to dwie pięknie łączące się pasje. Dzięki nim odnajduje silniejsze chęci do życia oraz do zmagania się z przeciwnościami losu.

Agata zaśpiewa piosenkę „Proszę sądu”. Kompozytorem muzyki jest Jacek Mikuła autorem tekstu jest Agnieszka Osiecka.

      3. Agata-Frąckowiak-Proszę-sądu


  1. Kaja Frankiewicz.

W tym roku skończyła dwadzieścia lat. Pochodzi z małej urokliwej miejscowości o nazwie Sława w województwie lubuskim. Aktualnie mieszka w Poznaniu gdzie studiuje na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza i kształci się muzycznie w policealnym studiu piosenkarskim imienia Czesława Niemena. Zanim trafiła do Poznania, muzycznie kształciła się w Studiu Piosenki ERATO przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury gdzie miała okazje brać udział w spektaklach muzycznych, warsztatach, festiwalach. Jej ogromną pasją jest śpiew i zarażanie emocjami. Uwielbia również poznawać nowych ludzi, podróżować czy spędzać wieczór w teatrze.

Kaja zaśpiewa piosenkę „Wiem, że nie wrócisz” do której muzykę napisał Czesław Niemen a słowa Jacek Grań (Franciszek Walicki).

      4. Kaja-Frankiewicz-Wiem-że-nie-wrócisz


  1. Zofia Sydor

Dziewiętnastolatka z Krakowa. Śpiewa od trzeciego roku życia. Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych i uczennicą szkoły muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Zagrała w kilku serialach i filmach. Przez siedem lat występowała na deskach opery krakowskiej. Z kamerą jest związana od dziecka. Interesuje się muzyką, aktorstwem, teatrem i sportem. Najbliższy jej sercu jest repertuar popowy. Uwielbia otaczać się pozytywnie zakręconymi ludźmi, a w życiu najbardziej ceni prawdę.

Zofia zaśpiewa piosenkę pod tytułem „Mamasza”, której autorką tekstu jest Agnieszka Osiecka a muzyki Przemysław Gintrowski.

      5. Zofia-Sydor-Mamasza


  1. Hanna Posid

Urodzona dziewiętnaście wiosen wstecz. Studentka pierwszego roku Wokalistyki jazzowej Nyskiego Instytutu Jazzu. Przekonana, że muzyka jest prawdziwą przestrzenią  i wolnością dlatego wyznaje zasadę „miej znaczy więcej”. Walczy z towarzyszącym strachem pokonywania swoich granic komfortów. Stale inspirująca się nowymi aranżacjami.

Hanna zaśpiewa piosenkę „Jak na lotni”, której kompozytorem jest Waldemar Świergiel a autorem tekstu Andrzej Sobczak.

      6. Hanna-Posid-Jak-na-lotni


  1. Julia Zalewska

Od jedenastego roku życia udziela się na kanale Studia Dla Ciebie z Opola, gdzie nagrała kilkanaście coverów. Uczestniczyła w projekcie płytowym tego studia, gdzie nagrała dwa utwory na płycie „Bezpieczne piosenki”. W 2015 roku zaprezentowała  swoją interpretację utworu „Hallelujah” na płycie rozpowszechnianej przez EMPIK z cyklu „Dobre piosenki” poświęconej twórczości Leonarda Cohena. W 2017 roku ukazał się jej autorski singiel, dostępny na platformach cyfrowych. Poza śpiewem interesuje się fotografią. Jej pasją jest nauka języka angielskiego i pisanie tekstów piosenek.

Julia zaśpiewa piosenkę „Gdybyś”, której kompozytorką jest Bożena Bruszewska a autorem tekstu Zdzisław Malinowski.

      7. Julia-Zalewska-Gdybyś


  1. Maria Sawicka

Ma piętnaście lat i uczy się śpiewu od siedmiu lat w Hajnowskim Domu Kultury. Występuje solo jak również w zespole „Małe HDK”. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. Śpiewa w języku polskim, rosyjskim, białoruskim, ukraińskim oraz angielskim. Bardzo dobrze czuje się w piosence aktorskiej. Jej pasją oprócz muzyki są konie oraz fotografia.

Maria zaśpiewa piosenkę „Tango desperado” do muzyki Andrzeja Żylisa i tekstu Wojciecha Młynarskiego.

      8. Maria-Sawicka-Tango-desperado


Zwróciliśmy uwagę na ambitny repertuar jaki przedstawili w  konkursie jego uczestnicy. Jak zapewniali organizatorzy był to ich własny wybór. Proszę spojrzeć z kim tu mamy do czynienia. Toż to największe postacie polskiej piosenki. Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Franciszek Walicki występujący jako Jacek Grań. (Pan Franciszek Walicki uznawany jako ojciec chrzestny epoki polskiego Mocnego Uderzenia). Wspaniali autorzy tekstów. Do tego również uznani kompozytorzy. Jacek Mikuła, Przemysław Gintrowski, Czesław Niemen, Jerzy Wasowski. Piosenki z repertuaru największych gwiazd polskiej piosenki. Kayah, Czesława Niemena, Wojciecha Młynarskiego, Hanny Banaszak, Grażyny Łobaszewskiej czy Maryli Rodowicz. Brawo młodzi.

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

„Kozielska Scena Debiutów 2018”.

 

Festiwal realizowany jest po raz pierwszy i ma na celu popularyzację twórczości polskich artystów, kompozytorów oraz autorów tekstów.

Rada Artystyczna I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

„Kozielska Scena Debiutów” 2018, po przesłuchaniu nadesłanych nagrań, postanowiła zakwalifikować do koncertu konkursowego:

W kategorii 7-14 lat

Wiktoria Lach – Redułtowy

Sara Majchrzak – Leszno

Samanta Miensok – Domecko

Karina Skwarczyńska – Porąbka

Martyna Ćwik – Koszalin

Zespół „ELEVEN” – Zielona Góra

Jakub Rogala – Puławy

Anna Rozynek – Zalasewo

Natalia Piekielny – Kędzierzyn-Koźle

Anna Pralat – Nowa Wieś

Michalina Chmielewska – Konin

Vanessa Siwy – Twardawa

Aleksandra Gąsiorowska – Poznań

Ida Szebla – Stary Wielistaw

Weronika Suszek – Puławy

Oliwia Zalewska – Kędzierzyn-Koźle

W kategorii 15-25 lat

Maciej Wójtowicz – Kędzierzyn-Koźle

Agata Frąckowiak – Wielichowo

Adriana Krzak – Poznań

Kaja Frankiewicz – Lubogoszcz

Zofia Sydor – Kraków

Hanna Posid – Rozwadza

Trio XYZ – (Zdzieszowice – Głogówek)

Julia Zalewska – Krapkowice

Maria Sawicka – Białystok


Jury I edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów 2018:

Bogusław Sobczuk – Przewodniczący- dziennikarz, reżyser, aktor, pedagog.

Dorota Miśkiewicz – absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, Córka słynnego saksofonisty jazzowego, Henryka Miśkiewicza,

Karolina Wieczorek – pedagog i wokalistka. Nauczyciel śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie

dr Korneliusz Wiatr  – kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, absolwent Kompozycji i aranżacji w klasie prof. Andrzeja Zubka na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Piotr Gabrysz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu

Dorota Miśkiewicz – (polska wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów), która na zakończenie festiwalu wystąpi z zespołem Dorota Miśkiewicz & Full Drive Henryk Miśkiewicz.

Uczestnikom konkursów akompaniuje zespół instrumentalny w składzie:

Artur Tekieli – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne

Damian Surow – gitara

Marek Błaszczyk – gitara basowa

Jan Swaton – saksofon

Michał Polak – instrumenty perkusyjne

Reżyser dźwięku – Łukasz Gawin

Scenografia – Leszek Panicz

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

I OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ

                               „Kozielska Scena Debiutów” Kędzierzyn-Koźle 2018                   

Jury w składzie:

– Bogusław Sobczuk – Przewodniczący

– Dorota Miśkiewicz

– Karolina Wieczorek

– dr Korneliusz Wiatr

– Piotr Gabrysz

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać nagrody w następujących kategoriach:

w kategorii 7-14 lat

ZŁOTY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 500 zł oraz tablet – Anna Prałat

SREBRNY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 400 zł oraz słuchawki – Sara Majchrzak

BRĄZOWY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 300 zł oraz grę –

Wyróżnienie otrzymują:

Michalina Chmielewska

Aleksandra Gąsiorowska

w kategorii 15-25 lat

ZŁOTY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 500 zł oraz tablet – Hanna Posid

– „Jak na lotni” sł. Andrzej Sobczak muz. Waldemar Świergiel

SREBRNY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 400 zł oraz tablet – Kaja Frankiewicz

– „Wiem, że nie wrócisz” sł. Jacek Grań muz. Czesław Niemen

BRĄZOWY KOZIOŁEK, nagrodę w wysokości 300 zł oraz grę – Agata Frąckowiak

– „Proszę sądu” sł. Agnieszka Osiecka muz. Jacek Mikuła

Wyróżnienia otrzymują

Maria Sawicka

– „Tango Desperado” – sł. Wojciech Młynarski muz. Andrzej Żylis

Zofia Sydor

– „Mamasza” – sł. Agnieszka Osiecka muz. Przemysław Gintrowski

Grand Prix Festiwalu w wysokości 1 600 zł otrzymuje:

zespół Eleven

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 27.11.2018 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij