Szczepanik

PIOTR SZCZEPANIK śpiewa…                                                                    (MUZA Polskie Nagrania XL 0322)

Side A
1. ŻÓŁTE KALENDARZE (A. Korzyński – J. Miller)łosem, w którym nie ma
2. NIGDY WIĘCEJ (W. Piętowski – A. Tylczyński)
3. PRZYSZŁA DO MNIE NOSTALGIA (A. Skorupka – J Miller)
4. GONIĄC KORMORANY ( J. Woy – A. Tylczyński)
5. DLACZEGO TAK MA BYC (W. Piętowski – A. Tylczyński)
6. KAŻDY KOGOŚ KOCHA ( (Taylor – T. Dobrzyński)
7. NIE JESTEM SOBĄ ( (A. Korzyński – A. Tylczyński)
Side B
8. KOCHAĆ (A. Korzyński – A. Tylczyński)
9. DZIEŃ NIEPODOBNY DO DNIA (R. Sielicki – A. Tylczyński)
10. CO SIĘ JUTRO ZDARZYĆ MA (A. Korzyński – A. Tylczyński)
11. ZABAWA PODMIEJSKA (A. Korzyński – J. Miller)
12. NIE ZABŁĄDZISZ ( (M. Święcicki – W. Patuszyński)
13. PUSTE KOPERTY ( Davis – J. Grań)
14. GŁOGI (L. M. Kaszycki – T. Śliwiak)

Niezwykłej popularności jaką osiągnął Piotr Szczepanik w tak rekordowym czasie może pozazdrościć niejeden ze śpiewaków o pięknym głosie i długoletniej karierze. Kariera Szczepanika trwa dopiero od roku i nie jest ona wyłącznie sprawą przypadku., lecz wynikiem dużego zapotrzebowania na ten rodzaj piosenki, jaką wylansował. Zawiera ona bowiem to, czego trudno byłoby się doszukać w hałaśliwej epoce „mocnego uderzenia”.
Obok pogodnych, o szerokiej frazie melodii, nie mniejszą rolę odegrały również poetyzujące teksty pełne melancholii, pozbawione cech banalności, a zarazem optymistyczne, takie które mogą zainteresować każdego.
Jednak najważniejszą rzeczą jest tu interpretacja i sposób, w jaki zostają one podane przez Szczepanika. Ujmuje on słuchaczy swym ciepłym, o lirycznym zabarwieniu głosem, w którym nie ma nawet cienia zbędnej egzaltacji. Śpiewa w sposób jak najbardziej naturalny i szczery nie starając się absolutnie niczego sugerować odbiorcy. Tym podbił rzesze słuchaczy.
Piotr Szczepanik jest obecnie studentem V roku historii sztuki na Uniwersytecie Lubelskim, a karierę piosenkarza rozpoczął w studenckich teatrzykach satyrycznych w Lublinie, kiedy to śpiewał utwory jazzujące: „ Taniec wujka” i „Kolega Słońce”, zdobywając tym ostatnim sukces na konkursie studenckiej piosenki miesiąca w Gdańsku.
Chociaż nieźle mu to wychodziło, trudno było przewidzieć, że już niedługo stanie się ulubieńcem festiwali nie tylko w Opolu i Sopocie ale i w Reims, gdzie otrzymał nagrodę śpiewając m. in. swą ulubioną „Zabawę podmiejską”. Sukces ten wiąże się z jego późniejszymi nagraniami w Paryżu dla francuskiego radia i telewizji.
Pomimo tak wielkiej popularności, Piotr Szczepanik pracuje stale nad dalszym rozwojem swego talentu, w czym niemałe znaczenie od samego początku miała jego przyjaźń z młodym kompozytorem Andrzejem Korzyńskim, twórcą słynnych „Żółtych kalendarzy”.
Przynajmniej połowa melodii znajdujących się na naszej płycie, to najpopularniejsze przeboje. I tak obok piosenek „Nigdy więcej” W. Piętowskiego i „Dzień niepodobny do dnia” R. Sielickiego do słów A. Tylczyńskiego – usłyszymy zupełnie nowe, napisane specjalnie dla Szczepanika, które z pewnością spodobają się jego wielbicielom.

Tekst zamieszczony na odwrocie okładki płyty

ZESPÓŁ „RICERCAR 64”
ZESPÓŁ „STUDIA RYTM” kier. Andrzej Tylczyński
Reżyser nagrania: W. Piętowski
Operator dźwięku: H. Jastrzębska
Fot: J. Baranowski



Opublikowano dnia: 30.03.2014 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

TŁUMACZENIE Google»

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij