meandry MUZYKI rozrywkowej

W dziale “meandry MUZYKI rozrywkowej” chcielibyśmy prezentować artystów oraz ludzi związanych z muzyką spoza tak zwanego “świecznika” którzy koncertowali lub koncertują na krajowych scenach. Nie zawsze artyści, którzy tworzą swoja muzykę, wydają swoje płyty i występują dla swoich fanów, cieszą się przychylnością komercyjnych mediów. Nie należy jednak o nich zapominać obojętnie jaki styl muzyki uprawiają, bo to ich słucha publiczność na krajowych i zagranicznych scenach i to m.in. oni też tworzą swoiste klimaty na polskiej scenie muzycznej.
Zapraszamy zainteresowanych artystow aby pomogli nam w redagowaniu tego dzału na naszej stronie internetowej pomagając także sobie w promowaniu własnej twórczości.

Paweł Bączkowski

Pawel-Baczkowski-4Znany z koncertów, płyt, programów telewizyjnych i radiowych. Gościł na scenach w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Szwecja, Rosja – 1980 1992).
Występował w programach TVP1 („Country Rodeo”). TV Polsat („Konwój Country”), TVP2 („Country Club”, „Śpiewnik Śląski i Kaszubski” K. Gaertner, „Elvis żyje w Polsce”, kolędowy – „Świąteczny czas”, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego – „Gala Wielkopolan”, od 1988 r. corocznie koncerty z mrągowskich festiwali. Współpracował z takimi reżyserami jak Waldemar Stroński, Laco oAdamik, Feridun Erol, Krzysztof Jaślar i Romuald Bokun., kompozytorami i autorami tekstów (Katarzyna Gaetrner, Marek Gaszyński, Marek Majewski). Dla stacji telewizyjnych w Poznaniu, Rzeszowie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy nagrywał recitale i programy kolędowe. W TV Katowice współtworzył i prowadził program :Country Bar”.

Przeczytaj cały atykuł…


InnI

Zespół został założony w 2012 roku w Gimnazjum nr. 1 w Bierawie, przez Pawła Gdaka (gitara rytmiczna) i Szymona Siwaka (gitara prowadząca). Rok później, do składu dołączył Łukasz Mitura (perkusja). Po kilku próbach w bierawskim Domu Kultury grupa zagrała pierwszy większy koncert na gminnym festynie z okazji dnia dziecka w Kotlarni. We wrześniu 2013 roku zespół wraz z basistą Janem Lauransem rozpoczął współpracę z Domem Kultury “Koźle”. Zagrał w nim z różnymi wokalistami kilka mniejszych koncertów między innymi z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został również wspomniany w lokalnych mediach (TVM, Gazeta Lokalna). W kwietniu 2014 roku zespół przeniósł się z powrotem do Gckir w Bierawie, a skład uzupełnił wokalista Dawid Bielas. Od tego czasu grupa zagrała dwa większe koncerty, na obchodach dnia dziecka w Starej Kuźni oraz na festynie w PSP nr 11 z okazji zbliżających się obchodów rocznicy założenia szkoły. Z początkiem czerwca zespół rozpoczął pracę nad kompozycją własnego materiału. W sierpniu zespół wystąpił na Gitariadzie 40 oraz wziął udział w  koncercie z okazji zakończenie wakacji 2014 w kędzierzyńskim Parku Pojednania.[separator]
inni


C.D.N.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 21.07.2014 | przez: procomgra | Kategoria: Galerie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij