Paweł Bączkowski


Paweł Bączkowski 4Znany z koncertów, płyt, programów telewizyjnych i radiowych. Gościł na scenach w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Szwecja, Rosja – 1980 1992)

Występował w programach TVP1 („Country Rodeo”). TV Polsat („Konwój Country”), TVP2 („Country Club”, „Śpiewnik Śląski i Kaszubski” K. Gaertner, „Elvis żyje w Polsce”, kolędowy – „Świąteczny czas”, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego – „Gala Wielkopolan”, od 1988 r. corocznie koncerty z mrągowskich festiwali. Współpracował z takimi reżyserami jak Waldemar Stroński, Laco oAdamik, Feridun Erol, Krzysztof Jaślar i Romuald Bokun., kompozytorami i autorami tekstów (Katarzyna Gaetrner, Marek Gaszyński, Marek Majewski). Dla stacji telewizyjnych w Poznaniu, Rzeszowie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy nagrywał recitale i programy kolędowe. W TV Katowice współtworzył i prowadził program :Country Bar”.

Ciągle w drodze”, „Przytul mój głos”, „Rock and roll młodzieńca”, „Wiem, że kocham Cię”, „Mój głos – mój krzyk”, „Jadę na Śląsk” to piosenki nagradzane na konkursach i festiwalach (m. in. w Opolu), a w programach TV „Plebiscyt Muzycznej Jedynki” i „Twoja lista Przebojów” oraz radiowych listach przebojów były emitowane przez wiele tygodni. Zwycięzca plebiscytu jednej z gazet muzycznych w kategorii wokalista, autor piosenki i lider zespołu. Na Festiwalu w Kielcach Kadzielnia ’94 i ’96 zdobył Nagrody Prezydenta Miasta i Nagrody publiczności. Występował z wirtuozem harmonijki ustnej i multiinstrumentalistą Charlie Mc Coyem – współpracującym z Presleyem, Orbisonem i Dylanem. Najbardziej znane płyty to „Country Po Polsku”, „Smak Życia”, „Mój Głos – Mój Krzyk, „Życzę Wam Wesołych Świąt”, „Paweł Bączkowski Sings Elvis Songs Part 1”, „Przytulony” – płyta autorska w klimacie nastrojowej ballady.

W latach 2007-2010 występował w Teatrze Studio Buffo, w programie stworzonym przez Janusza Stokłosę i Janusza Józefowicza pt „Wieczór Amerykański” bawił swoim kunsztem estradowym publiczność z całego kraju. Zagrał też epizody w kilku telenowelach. Od 2007 roku zajął się z powodzeniem pracą pedagogiczną ucząc młode pokolenie gry na gitarze i emisji głosu. Prowadzi też warsztaty wokalne w całym kraju.

Jest nadal czynnym muzykiem estradowym i mimo iż dotrwał do progowej 50-tki, a Jego włosy są białe jak śnieg ma w sobie wiele energii i siły do dalszej pracy artystycznej. Jak zapowiedział zamierza śpiewać do utraty tchu. Płyta „W DRODZE I NA DRODZE” jest Jego fonograficznym i countrowym comebackiem.


Pawel-Baczkowski-2web  Paweł Bączkowski 1

Paweł Bączkowski 5


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 21.07.2014 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij