banner

 

Tym razem w K60 Party Club swój benefis – z okazji 45 lecia muzykowania – miał Waldek Nowak. Kędzierzynianin z urodzenia, wcześnie chwytał za gitarę. Z Zbyszkiem Kowalskim i Jurkiem Mochem, jak większość początkujących wtedy gitarzystów, z pasją grali „Dom wschodzącego słońca”. Granie z kapelą zaczął jednak od bębnów i można powiedzieć, że miał je we krwi. Początki to Klub Mikrus na osiedlu Azoty. Z Rysiem Starczewskim i Heńkiem Sterkowiczem założyli tam grupę o dźwięcznej nazwie „Przedsiębiorstwo Pogrzebowe” i pozwalali sobie kilka razy w tygodniu trząść podziemiami Hotelu Centralnego – tam mieścił się ten klub. Klub typowo młodzieżowy gromadził młodych i bywało, że zbuntowanych, obywateli PRL.

Potem było technikum gdzie grywał z Wirkiem Nowickim (świetny wokalista) i Piotrkiem Kotrysem. W wojsku też nie przestawał. Rezerwa i wstąpienie na wyższą półkę, bracia Wiesiek i Tadek Brutusowie, Wojtek Kowalski i Halinka Cholewka to doskonała szkoła profesjonalnego muzykowania. W kolejnych czasach grywał też z braćmi Olejnikami. Małżeństwo i radykalna zmiana życia na jakiś czas wymusiły przerwę. Wyniósł się do Dylaków, założył stadninę koni, zajął się hipoterapią. Tam też spotkał Jasia Konopkę. Ten namówił go do powrotu na scenę a następnie, co skutkowało radykalną zmianą formy muzykowania, odkrył jego talent wokalny. Od tego czasu pisze teksty, komponuje muzykę, nagrywa i śpiewa. Ponieważ dużą część jego życia zajmują konie to też trudno się dziwić, że większość jego piosenek porusza tematy z nimi związane. Tak też było tego wieczorku. Śpiewał i grał a goście z entuzjazmem tańczyli, pokrzykiwali, wręczali prezenty i życzyli mu wielu lat pozostawania w kręgu muzyki…. Bo robi to świetnie….
Tekst i Foty Henryk SterkowiczlogoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 11.11.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij