banner_gitarioada2015
IV spotkanie kędzierzyńsko-kozielskich Dinozaurów.

Kolejne spotkanie z kędzierzyńsko-kozielskimi Dinozaurami przeszło do historii. Piękna pogoda, znakomici goście oraz różnorodna muzyka. Udane święto sympatyków muzycznego światka naszego miasta. A jednak… czegoś żal.
Pierwszy dzień upłynął pod znakiem sentymentalnego spotkania gości. Były powitania, czasem łzy wzruszenia. Pojawili się stali uczestnicy a także Ci co są po raz pierwszy.
Nie bez oporów zdecydowali się stanąć na scenie. Upłynęło przecież kilkadziesiąt lat. Choć szron na głowie i nie to zdrowie to w sercu ciągle maj.
Na scenie pojawili się starzy znajomi. Janusz Markiewicz. Znany najbardziej z wykonywania piosenek z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Po raz kolejny odwiedzili nasze miasto Krzysiek Rakowski oraz Janusz Olejnik. Ponownie pojawił się Gienek Latusek oraz Janek Olejnik. Z nowych twarzy odnotować należy Tomka Ciastko oraz Joachima Migocza. Być może jeszcze ktoś. A więc – „Muzyko graj!”.
Jako przedstawiciel portalu retromuzyka.pl uczestniczyłem jedynie w drugim dniu imprezy. Na ten dzień organizator przewidział występy młodszej generacji miejskich pasjonatów rock’n’rolla.
Głośno zapowiadana pierwsza kędzierzyńska Giełda winylowa – jakaś dziwna. Zaplanowana czyżby tylko na dwie godziny? O godz. 14:00 było już po „zawodach”. A miała być imprezą towarzyszącą Gitariady40, której druga część rozpoczynała się o godz. 16:00. Dlaczego właśnie tak? Trudno to zrozumieć.
Punktualnie o godz. 16:00 na scenie w Parku Pojednania pojawiła się młoda, aczkolwiek znana już w mieście formacja InnI. Szczególną uwagę skupiał jej wokalista Dawid Bielas. Ten gość ma potencjał.
Po grupie InnI sceną zawładnęła muzyka folk metalowego zespołu Livermorium. Wsłuchiwałem się uważnie. Choć to nie moje klimaty, to jednak ich propozycja łączenia muzyki dawnej z mocnym metalowy brzmieniem jest interesująca. Grupa ta to bardzo młodzi ludzie. Przed nimi ogrom pracy.
Kolejnymi wykonawcami byli Tomek Tarczyński Band, Grupa Archivum z Maćkiem Magoniem, Santanta Projects oraz naprawdę dobrzy Mistrzowie Świata.
Blok muzyczny „live” zakończył żywiołowy recital Violetty Barzyk z zespołem. I właśnie ten występ moim zdaniem był największym wydarzeniem drugiego dnia Gitariady 40.
Po występach zespołów muzycznych gospodarzem sceny w Parku Pojednania został DJ Ernest Nowak. Dinozaur kędzierzyńsko kozielskich dyskotek, a wcześniej muzyk wielu bigbeatowych formacji w naszym mieście.
Gitariada 40 jest świętem wszystkich muzyków, muzykantów oraz ich fanów i wielbicieli, mieszkańców naszego grodu. I niech tak zostanie, bo ponoć muzyka łagodzi obyczaje.
Gratulacje dla wszystkich wykonawców.

Tekst Zbigniew Kowalski
Zdjęcia Jan Opiłka i Zbigniew Kowalski
Opracowanie graficzne Zygmunt Pieluch.


logoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 10.11.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Gitariada 40

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij