banner

 

Majka Jeżowska w kędzierzyńskim Parku Pojednania.

Sobota 12 września – Piknik rodzinny w kędzierzyńskim Parku Pojednania. Po głośnej, rockandrollowej imprezie nadszedł czas na spokojne klimaty. Piosenka lekka, łatwa i przyjemna. Taki zestaw zaprezentowała mieszkańcom Majka Jeżowska. Usłyszeliśmy piosenki znane nam wszystkim. Majka rozśpiewała licznie zgromadzoną publiczność. Porwała do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych. Występ Majki i wspaniała pogoda sprawiły, iż sobotnie popołudnie było okazją do miłego spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Foto i tekst Zbigniew Kowalski
Opracowanie graficzne Zygmunt Pieluch.

 

Majka Jeżowska – wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, autorka przebojów: “Najpiękniejsza w klasie”, “Od rana mam dobry humor”, “Margarita” i widowisk muzycznych – “Majkowe studio nagrań” , “Kochaj czworonogi” / TVP /, producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.

Ukończyła PSM I i II stopnia w Nowym Sączu, w klasie fortepianu i wychowania muzycznego. Studiowała wokalistykę w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Muzyki Rozrywkowej, w klasie Krystyny Prońko. Została odznaczona tytułami: Kawaler Orderu uśmiechu i Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u. Jest Członkiem Rady Fundacji Ronalda Mc Donalda, wielką przyjaciółką i showmenką, specjalizującą się w tzw. muzyce “familijnej”.

Od wielu lat, na swoje żywiołowe koncerty przyciąga bardzo szeroką publiczność, a na jej przebojach “A ja wolę moją mamę”, “Wszystkie dzieci nasze są”, “Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. W Radomiu, co roku /od 2006 r./ w kwietniu odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenek Majki “Rytm i melodia”. Imię M. Jeżowskiej noszą dwa przedszkola w Polsce /w Jaworznie i w Zabrzu/ oraz Polska Szkoła w Exeter /Wlk. Brytania/.

Repertuar artystki jest zróżnicowany: wystąpiła w wielu programach TV – od koncertów familijnych poprzez występy na Piknikach Country w Mrągowie, w Galach Muzyki Biesiadnej, Filmowej, balach Sylwestrowych, Koncertach Wakacyjnych Przebojów, wzięła udział w nagraniu muzyki do filmów ;

“King Size”, “Deja vu”, “Królestwo Zielonej Polany”, “W Pustyni i w Puszczy” i “Karolcia”.

Jej płyta “Kolorowe dzieci” zdobyła status Platynowej Płyty /150 tys./, a “Zimowe obrazki” i “Kochaj czworonogi” status Złotych Płyt.

W 2010 r. z jej inicjatywy powstał charytatywny projekt płyty “Czarodzieje uśmiechu”. Dochód ze sprzedaży ponad 70 tys. płyt trafił na konto fundacji wspierającej Kampanię “Nie – nowotworom u dzieci”. We wrześniu 2011 ukaże się kolejna płyta z serii “Czarodzieje uśmiechu”.

Za działalność charytatywną Majka nominowana była do tytułu Gwiazdy Dobroczynności Newsweek 2010.

 

Najważniejsze nagrody: Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich – Karlshamn 1979,

KFPP Opole ’79 – za “Nutka w nutkę”

KFPP Opole ’80 – za Reggae o pierwszych wynalazcach,

KFPP Opole ’85 – za “Mały Piccolo”

KFPP Opole ‘ 87 – I nagroda za “Czekamy na wyrok ” z K. Prońko i P. Schulzem

KFPP Opole ’88 – I nagroda za “Edek”

KFPP Opole’ 91 – za ” Za daleko do Chicago”

Artystyczna Nagroda Młodych im St. Wyspiańskiego / ’88/,

Grand Prix Festiwalu videoclipów St. Tropez ’84 – za “Rats on a budget” – Majka jest pierwszą Polką, której teledysk emitowała amerykańska MTV!

Tytuł Przebój Lata z Radiem ’92 – za “Na Plaży”

Mały Jaś ’98 i ’04 – za najlepszy teledysk na Yach Film Festiwal za

“Kochaj czworonogi” i “Ciastka”.

 

Informacja zaczerpnięta z oficjalnej strony Majki Jeżowskiej https://www.facebook.com/majkajezowska/info


https://youtu.be/AXrZfhCPumg – Czekamy na Wyrok – Grupa Moment (Majka Jeżowska, Krystyna Prońko i Piotr Schulz)

https://youtu.be/q8cqryli45s – On Nie kochał nas (Majka Jeżowska i Krystyna Prońko)logoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 08.11.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij