ILL-STONE960

Marcowy wieczór, sala teatralna w DK Lech. Dawno mnie tutaj nie było. Ostatni raz, chyba w 1975 roku kiedy odbywał się koncert Gitariady. Występowały wtedy między innymi zespoły: Pex 75 z piosenką „Zaloty jesienne A.D. 1971” z repertuaru Andrzeja i Elizy, Grupa M5 z własnym utworem „Gdzie jest czarna rzeka”, Mirek Nowakowski w piosence TESTU „Przygoda bez miłości”. Pamiętam że wszyscy spodziewali się zwycięstwa „PEX 75″. Wśród wykonawców nieoczekiwanie jednak pojawiło się kozielskie trio ŚWIĘCI JAZZU w składzie: Henryk Kalicki, Wirian Nowicki oraz Zbigniew Kotrys, którzy własną kompozycją pt. „Święci jazzu” przebili wszystkich.
Minęło pół wieku. Pusta sala, cisza jak w kościele. Tak przywołujac duchy przeszłości tego miejsca zauważyłem że na scenie pojawiają się kolejni członkowie zespołu i jednak będzie głośno. Po chwili zaczęła się próba kapeli rockowej DR. ILL STONE. Zespół ten występuje w składzie: Cyprian Wiśniowski – git., Olek Sielski – git., Rafał Bizoń – voc., Adam Sitkowski – perc., oraz Jarek Świderski – bas.. Swój repertuar opierają głównie o znakomite zachodnie couvery np. „Proud Merry” z repertuaru Credance Clearwater Revival. Fascynacje członków grupy to szeroko pojęty rock sprzed 40 lat. Muzycy robią wrażenie. Dynamika basu Jarka, ostre dialogi gitarowe Cypriana i Olka, rytm Adama oraz sceniczny żywioł Rafała – to jest to. Rafał to rasowy frontmen. Grupa wystąpiła w poprzedniej edycji Gitariady 40 i mam nadzieję że nie zabraknie ich także w programie następnej.

…………………………..
Zbigniew KowalskilogoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 23.03.2014 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

1 Comment

  1. Zbigniew Kowalski napisał(a):

    Mirek Nowakowski – organizator projektu GITARIADA 40 potwierdza udział grupy DR. ILL STONE w koncercie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij