Ludwig Niemas dnia napisał:

MUSZLA KONCERTOWA w Koźlu

Ostatnio oglądałem zdjęcie muszli koncerowej w parku kozielskim, które jest dołączone do naszych zdjęć z przeszłości. Jestem zaskoczony jej stanem. To mnie skłoniło, aby otworzyć program Google Earth w internecie i spojrzeć na tę muszlę „z góry”. Tam znalazłem trzy zdjęcia tej muszli, wykonane przez Krzysztofa A. Kubickiego i opisane: „pamiętam czasy, gdy się coś tutaj działo”. Te dobrze wykonane zdjęcia pokazują coś strasznego. To jest ZGROZA!!!

Nie rozumiem władz miasta Kędzierzyna-Koźla, którym jest ten obiekt całkowicie obojętny.
Czy miasto K-K ma aż tak wiele obiektów tego typu, że ignoruje znaczenie takiego miejsca?

Kiedyś w Kędzierzynie było podobne miejsce, ale nie muszla koncertowa, lecz buda taneczno-koncertowa, która znajdowała się na wzgórku w parku pomiędzy DK „Chemik” a murem, odgradającym posiadłość Szpitala Miejskiego. Tam nie było żadnych miejsc siedzących dla publiczności, tak jak przy muszli koncertowej w Koźlu, ale za to był kiosk z piwem przy narożniku muru szpitalego przy ul Świerczewskiego (w tym kiosku było doskonałe piwo „Porter” z 9% alkoholu). Tej budy już od dawna nie ma, a ja myślę o następnych wydarzeniach, organizowanych „na zewnątrz” przez team „Retromuzyki”.

Nie mogę też pojąć, że nikt z Was, uczestników sceny muzycznej w K-K, nie reaguje na tego rodzaju profanację miejsc kultury.

Proszę Was wszystkich (!!!), którzy mieliście możliwość muzykowania w tej muszli, o Waszą wypowiedź, o Wasze wspomnienia, aby zebrać dokumentację i zwrócić się do miejskich władz w K-K o ratowanie tego objektu.

Hej TARANTY, Tadziu, Zbyszek i Marek, dołączcie się do tej akcji i napiszcie Waszą opinię, każdy osobno. Zwracam się też do Ciebie Bronek. Pracowałeś w PDK w Koźlu i z pewnością możesz dodać kilka ważnych słów na ten temat.
Hej KONTURY, a szczególnie Grzegorz, proszę każdego Was, dołączcie się do tej akcji.
To dotyczy też innych zespołów, których, przepraszam, nie wymieniłem. Proszę Was o wsparcie.

Zbigniew, z racji prowadzenia strony „Retromuzyka”, będzie mieć możliwość zebrania Waszych wypowiedzi, których siła wymowy będzie oczywista.

Jestem pewny, że zespół KARAWANA, który jest aktywny, też się dołączy do tej akcji. Już widzę w wyobraźni tych muzyków, koncertujących w odnowionej i dumnie się prezentującej muszli.

Nadchodzi wiosna 2014, dlatego czas sprzyja, aby zainicjować działania ze strony władz miejskich K-K.

Dziękuję Wam za zrozumienie
Ludwig


 

Znalezione w internecie. (cytaty z protokołu)

Protokół z weryfikacii formalnej zgłoszeń zadań do Budżetu Obywatelskiego pod
względem ich zgodności z obowiązującym prawem oraz ustalenia szacunkowej wartości objetych nimi zadań.

W ustalonym W ogłoszeniu o rozpoczęciu konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2014 r. terminie zgłaszania zadań do Budietu Obywatelskiego upływajqcym 28 lutego 2014 r. wpłynęło 56 zgłoszeń. …

…Szczegółowy wykaz zgłoszeń wraz z datami wpływu, nazwami podmiotu zgłaszajqcego, opisami zgłaszanych zadan i ich szacunkowej wartości stanowi załącznik do protokołu.
Powołany przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koiźe W dniu 31 stycznia 2014 r.. Zespoł
konsultacyjny W celu dokonania wstępnej weryfikacji zgłoszeń zadań do Budżetu Obywatelskiego oraz przeprowadzenia konsultacji W przedmiocie Budżetu Obywatelskiego na 2014 r., W skiadzie:
1) Sekretarz Miasta Kędzierzyn-Koźle – Wieslaw Księski – Przewodniczqcy Zespoiu;
2) Architekt Miejski – Janusz Kaczmarczyk;
3) Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami W Wydziale Gospodarki
Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego – Dorota Urbaniak;
4) Kierownik Wydziału Inzynierii Miejskiej – Andrzej Reczek;
5) Kierownik Wydziału Organizacyjnego – Zbigniew Romanowicz;
6) Kierownik Wydziału Zarzqdzania Drogami – Marek Mazurkiewicz;
7) Podinspektor Wydziału Organizacyjnego – Aleltsandra Maćkowiak
dokonai W dniach 18 i 28 lutego oraz 4,7 i 1 1 marca 201 4 r. weryfikacji formalnej zgłoszen zadań do Budżetu Obywatelskiego pod względem ich zgodności z obowiqzujqcym prawem…
….
10. Modernizacja amfiteatru znajdującego się na terenie parku miejskiego na OS. Stare Miasto (planty nad Odrq).
Zadanie obejmuje:
1) sporządzenie dokumentacji projektowej;
2) odbudowe muszli koncertowej wraz z zapleczem technicznym umożliwiającym
wykorzystywanie obiektu;
3) odbudowę widowni.
Szacunkowa wartść zadania: 800 000 zl.
Zespoł konsultacyjny pozytywnie opiniując zgłoszenie zadania pod względein jego zgodności z obowiązującym prawem, w tym spełnienia wymagań określonych W § 5 „Zasad“ wskazal, iż szacunkowa wartość zadania może zostać bardziej precyzyjnie okreśona na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej ….

Pełną kopię protokołu znajdziesz tutaj:PDF-1

http://www.kedzierzynkozle.pl/bip/index.php?t=210&id=56651&mode=a&d=T


Zobacz też artykuł z dnia 28.11.2011 roku:

http://www.strefabiznesu.nto.pl/artykul/kedzierzyn-kozle-nie-ma-pieniedzy-na-amfiteatr-59388.html

 

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 18.03.2014 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

3 Comments

  1. Ludwig Niemas napisał(a):

    Hej! To jest doskonała wiadomość!
    Gratulacje dla Zespołu Konsultacyjnego i dla Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle za podjęcie decyzji o modernizacji amfiteatru w parku nad o Odrą!
    Miejmy nadzieję, że ta modernizacja rozpocznie się wkrótce.
    LN

  2. basia napisał(a):

    Witam Wszystkich którzy interesują się muzyką, a w szczególności retro muzyką w naszym mieście. Ale sprawa, która ciągnie się już od dłuższego czasu dotyczy muszli koncertowej na terenie K-Koźla. A ściślej mówiąc renowacji tego wspaniałego obiektu z tak wspaniałą i długoletnią tradycją. Czy włodarze naszego miasta nie mogą w jakiś sposób przyczynić się do tego, aby w budżecie nie brakowało środków na taki szczytny cel, a mianowicie na KULTURĘ!!!!! Prosi o to przez cały czas Fundacja pod przewodnictwem Pana Jana Kwiatkowskiego -w- ce Szefa Stowarzyszenia Romów w Kędzierzynie-Koźlu, jego starania i rozmowy w magistracie nie przyniosły w dalszym ciągu żadnych pozytywnych rezultatów. Z nieoficjalnego źródła wiem, że pomysły są ambitne a plany na organizację imprez bardzo duże, tylko niestety skąd wziąć na to pieniądze. Gdyby na terenie Koźla, we wspomnianej wyżej muszli koncertowej zaczęły odbywać się festiwale muzyki romskiej i nie tylko romskiej, Koźle nie tylko znane jako, że leży nad drugą co do wielkości rzeką w Polsce znów zaczęłoby tętnić Życiem!!!!! Czy ktoś może w tej kwestii pomóc? pomyślcie sami. Ten apel kieruję do Wszystkich, czyli młodego pokolenia, średniego oraz starszego, niech każdy dorzuci choć małą cegiełkę. Przecież mówi się jasno i wyraźnie „MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA”.

    .

  3. Ludwig Niemas napisał(a):

    Hi Zbigniew i Zygmunt,

    Skłaniając głowę w Waszą stronę, wypowiadam tutaj moje wyrazy wielkiego podziękowania za Wasze zaangażowanie i włożoną przez Was pracę przy „złożeniu” artykułu „Muszla Koncertowa w Koźlu” oraz przy wykonaniu tak wielu zdjęc tej muszli (Zbigniewa osobista zasługa).

    Załączone linki artykułów z przeszłości (z roku 2011 i 2013) prawdopodobnie spowodowały jakies negatywne spojrzenie u „naszych starców”, dając wielu z nich to przekonanie, że „wszystko” jest stracone i że nie można już uratować tego obiektu. Nonsens (!). Mam o tym inne zdanie i z niecierpliwością czekam, aż się ruszycie, moi przyjaciele, i coś zaczniecie pisać.

    Wokół K-K jest wiele zakładów, firm i innych instytucji, które mogą sponsorować odremontowanie muszli koncertowej w Koźlu. Pieniądze, które oni „poświęcą” na ten cel, będą im odliczone od podatków, tak że to nikomu nie uszczupli dochodów, a miasto K-K będzie mogło mieć pieniądze na ten cel, nie obciążając żadnego zaplanowanego budżetu.

    Wymienię teraz, zgodnie z moją wiedzą sprzed kilkudziesięciu lat, tych, którzy mogliby — na przykład, po 20 – 40 tysięcy złotych — dołożyć się do sponsorowania tego przedsięwzięcia:

    Zakłady Chemiczne Blachownia, Mostostal Kędzierzyn, Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”, Elektrownia „Blachownia”, Kozielska Stocznia Rzeczna, KOFAMA w Koźlu, Petrochemia Blachownia, ZAK SA.

    Jak widzę w internecie, są i inne firmy, nowe dla mnie, na przykład:
    A. Berger Polska, Air Products, Chemzak, CTL Chemkol, Fabryka Aparatury I Urządzeń “Famet” SA. Fotojoker, ICSO Chemical Production, Messer Polska.

    O bardzo wielu jeszcze innych firmach wokół K-K nie mam pojęcia, ale musi być ich sporo. Widzimy wszyscy, że to jest olbrzymi potencjał, aby uratować ten mały amfiteatrzyk i dać mieszkańcom K-K możliwość spotkań z kulturą, z obyczajami i z muzyką. A może tego w ogóle nie chcecie?

    Czy nadal sądzicie, że nie warto pisać o Waszych wspomnieniach?

    Wstyd, że ja z USA staram się o Wasze dobro, którego Wy, z racji przyzwyczajania się do wygodnictwa i przymowania dzisiaj wszystkiego „na tacy”, nie dostrzegacie potrzeby wzbogacenia tej strony w dokumentację i nie chcecie się wysilić o napisanie jakichś słów o Waszych (!) przeżyciach w muszli koncertowej.

    Pozdrawiam Was, starcy.
    Ludwig

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij