Unbenannt-1

Trzydniowy maraton folku morskiego w Domu Kultury Chemik zakończony został koncertem trzech wspaniałych grup; Drake, Shannon i Cztery Refy.

Drake, kapela z Częstochowy, rytmami celtyckimi i irlandzkimi zeglowała po morzach północnych, aż do Nowej Fundlandii, również śladami Amundsena, dobrego żeglarza oceniała nie po umiejętnościach radzenia sobie z żywiołami lecz po umiejętnościach wybierania czasu i dróg je omijających.

Shannon, z Olsztya, aż trudno zrozumieć jak można na siedząco zagrać rytmy, które nie pozwalają spokojnie stać. Muzyka celtycka, irlandzka, angielska, z nutkami rytmów bałkańskich ale też wtrętów polskich, wszystko w porywającym nastroju charyzmatycznych muzyków przeszła jak burza wymuszając jedyny tego wieczoru.

>Cztery Refy, typowa muzyka z kręgu folku morskiego żeglowała po wszystkich zakątkach świata, choć trzeba dodać, że grupa, śpiewając polskie teksty, trzymała się tematycznie wokół Świętego Patryka.

W obiektywie Henryka Sterkowicza.

logoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 16.03.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij