banner

 

30 maja 2015 r. w Kameleon Jazz Club, zagrała wrocławska grupa bluesowo-rockowa Easy Rider. Grają od 1980 roku a od 1984 bez przerwy w tym samym składzie; Andrzej Wodziński (gitara, wokal), Jarosław Wodziński (perkusja), Jacek Gazda (bas)

Krótka historia zespołu;

Pierwsze występy to m.in. udział zespołu w I Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie i występy po wrocławskich klubach. W grudniu wystąpił w imprezie Nowy Rock 1981. Już w 1981 roku zespół stał się objawieniem pierwszego festiwalu Rawa Blues. Na jarocińskim festiwalu grupa dostała możliwość wystąpienia w koncercie Muzyka Młodej Generacji podczas Pop Session ’81 w Sopocie. Zagrali też w Białymstoku na Jesieni z Bluesem ’81. Zaliczyli również epizod w filmie Koncert w reżyserii Andrzeja Tarkowskiego. W roku 1982 grupa podróżowała z zespołem Cross, którego liderem był Krzysztof Cugowski, z zespołem Tadeusza Nalepy oraz z walijską grupą Budgie. W roku 1988 zespół nagrał pierwszą swoją płytę Ridin’ Easy. Druga płyta Travellin’ Band została nagrana w marcu 1992. Zespół wiele koncertuje, nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Irlandii, Litwie. 4 maja 2013 roku zespół EASY RIDER doceniony za swoją twórczość został zaproszony do Sławy, gdzie na Alei Gwiazd Bluesa odkryto Gwiazdę zespołu Easy Rider. Andrzej Wodziński, Jarosław Wodziński i Jacek Gazda (obecny skład zespołu od 1984 roku) odcisnęli swoje dłonie ku uciesze zgromadzonych fanów. Wieczorem odbył się koncert Easy Rider w Radzyniu, co było bezpośrednio powiązane z Festiwalem Las Woda & Blues 2013.

Koncert w Kameleonie to aranżacje paru kowerów oraz charakterystyczny dla grupy rhythm bluesowy dźwięk inspirowany muzyką amerykańską. Jak to w Kameleonie, gdzie prowadzący klub utrzymują wspaniałą atmosferę, zjawili się miejscowi muzycy kapel rockowych; Rebelianci, Honker, Mistrzowie Świata, Inni…, brakło miejsc siedzących co skutkowało tym, że stojący podskokami i falowaniem rąk wyciągnęli w końcu parę osób na parkiet… super zabawa…
logoBannerFotter_gr

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł wyślij Like, a jeśli jeszcze umiesz pisać, skomentuj na Facebooku.
Share on Facebook
Facebook

Opublikowano dnia: 01.06.2015 | przez: procomgra | Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

TŁUMACZENIE Google»
%d bloggers like this:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij